Ciprus lakosságának mintegy 6 százalékát teszik ki migránsok – jelentette ki Konsztantinosz Joannu, a szigetország belügyminisztere a CNA helyi hírügynökségnek nyilatkozva. A tárcavezető összehasonlításul Olaszországot és Görögországot hozta fel, ahová szintén sok bevándorló érkezik, de számuk lakosságarányosan mindössze alig 1 százalék.
Az európai uniós statisztikák szerint lakosságarányosan Cipruson nyújtják be a legtöbb menedékkérelmet évente. Joannu hangsúlyozta, hogy a sziget görögök lakta részére érkező migránsok mintegy 95 százaléka Törökország felől jön. Tavaly például 900 kísérő nélküli fiatalkorú érkezett repülőn Törökországból. Felszólította egyben az EU-t, hogy helyezze szankciós listára az érintett légitársaságokat.
A legtöbb menedékkérőt embercsempészek juttatják el Törökországból a csak Ankara által elismert Észak-ciprusi Török Köztársaság területére, ahonnan a szigetet két részre osztó demilitarizált övezet kevésbé ellenőrzött részein jutnak be a Ciprusi Köztársaság és ezzel az Európai Unió területére. Korábban a Világgazdaság beszámolt arról, hogy az idei első két hónapban több mint 54 ezer menedékjog iránti kérelmet nyújtottak be Németországban. Ez majdnem duplája az egy évvel korábbinak.
Meglepő fordulat: már az Európai Néppárt elnöke szerint is kerítések kellenének az illegális bevándorlók miattFalakat végső megoldásként kellene emelni, de ha másképpen nem lehet megállítani az illegális bevándorlást, akkor készen kell állni a kerítések építésére – mondta el Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke, aki a jobboldali olasz kormány politikáját méltatta a Corriere della Sera című olasz napilapban hétfőn megjelent interjúban. Kijelentette, a EPP teljes mértékben támogatja Rómát a törekvésben, hogy egy tagállam se maradjon egyedül az illegális migráció nyomásával szemben, és hogy a téma elsőrendűvé váljon az európai politikában. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.