A közjog és a magánjog a változó időben címmel egész napos szakmai konferencián neves külföldi és hazai előadók tisztelegtek a 152 évvel ezelőtt Dunaszerdahelyen született, a Magyar Tudományos Akadémia tagjának is megválasztott egyetemi tanár kimagasló életműve előtt. Szladits Károly szakmai munkásságának legjelentősebb eredménye a Magyar magánjog című gyűjteményes munka, amelynek főszerkesztője és egyik társszerzője volt. Hatkötetes monográfiájában a második világháború előtti polgári jogot elemezte.
A szakmai konferencia résztvevőit Varga Judit magyar és Viliam Karas szlovák igazságügyi miniszter üdvözölte. Mészáros Lajos emeritus alkotmánybíró, a konferencia védnöke nyitóbeszédében arra emlékeztetett, hogy Szladits Károly munkásságán keresztül nagy hatást gyakorolt a jogtudományra, ezáltal a bírói gyakorlatra is. Szakmai leiratai kiállták az idő próbáját.
„Ma, amikor a tudományos műhelyek magánjogi doktrínákról értekeznek, amikor az Alkotmánybíróság, a Kúria és a rendes bíróságok bírói igyekeznek meglelni az igazságot, az egyik igazi véleményformáló autoritás, akivel magánjogi kérdésekben, jogvitákban érvelnek, az Szladits Károly.”
A konferencia résztvevői elsőként Sulyok Tamás, a magyar Alkotmánybíróság elnökének Magánjogi gondolatok érvénysülése az Alkotmánybíróságon Szladits Károly nyomán című előadását hallhatták. Ezt követően Szigeti Lubos, a szlovák Alkotmánybíróság elnökhelyettese, Paczolay Péter, az Emberi Jogok Európai Bíróságának bírója és Stevcek Marek, a Pozsonyi Comenius Egyetem rektora szólalt meg.
A délutáni előadásokat Pfundtner Edit, a szlovák igazságügyi minisztérium államtitkára moderálta. Szladits Károly munkásságát előadásában Patyi András, a Kúria elnökhelyettese, Sikuta Ján, a szlovák legfelsőbb bíróság elnöke és Ida Hanzelová, a szlovák legfelsőbb bíróság volt bírója is méltatta. A román köz- és magánjog helyzetéről Puskás Bálint és Varga Attila, a román Alkotmánybíróság bírói értekeztek. Korhecz Tamás, a szerb Alkotmánybíróság bírója a szerb állam kártérítési felelősségéről beszélt.
A Közép-európai Alapítvány (CEF) egyik fontos célja, hogy megteremtse a közös gondolkodás nyílt fórumait, ezért megtiszteltetésnek érezte, hogy fő szervezője lehetett ennek a magas szakmai értékű rendezvénynek, és ezzel tiszteleghetett a magyar jogtudomány, illetve a 20. századi modern magyar magánjog iskolateremtő egyénisége, Szladits Károly előtt – hangsúlyozza az erről kiadott közlemény.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.