Az Európai Bizottság több gyógyszeripari vállalattal, köztük a Pfizerrel is megegyezett, hogy egy jövőbeli globális egészségügyi vészhelyzet esetére évi 325 millió vakcina előállítására alkalmas szabad kapacitást tartalékoljanak – írta a Reuters.
A megállapodás az mRNS-, vektor- és fehérjealapú oltásokra vonatkozik, és nem érinti az EU és más vakcinagyártók között már meglévő, koronavírus-vakcinákra vonatkozó szerződéseket.
Ennek célja, hogy a kormányokat és a vállalatokat ne érje meglepetésként a következő világjárvány, az annak kezelésére szolgáló eszközök és gyógyszerek pedig rövid időn belül rendelkezésre álljanak a lakosság számára.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) sürgeti a kormányokat és a gyártókat is, hogy a jelenleg tárgyalás alatt álló globális járványügyi megállapodás értelmében építsenek ki egy stabil infrastruktúrát, amellyel elkerülhető lett volna a koronavírus-járvány idején bekövetkezett „katasztrofális kudarc”.
A jelenlegi tervezet alapján a tesztek, vakcinák és egyéb kezelések legfeljebb 20 százalékát a globális ügynökségeknek kell fenntartania, hogy azokat időben szét lehessen osztani a szegényebb országokban is. Ehhez a mennyiséghez azonban tartós, nagy méretű gyártási kapacitásra van szükség, az uniós megegyezés pedig ennek a részét képezné.
Halálesetek Covid-oltás miatt: 50-60 millió forintnak megfelelő kártérítéseket is kifizettekÉvekig elhúzódhat, amíg a koronavírus elleni oltásokkal összefüggésbe hozott rendkívül ritka halálesetek után megindulnak a kártérítések. Az örökösök – forintban – 50-60 milliós összeget kaptak. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.