BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pótfelvételi: sorban döntik a felvételi rekordokat az egyetemek

A Debreceni Egyetemre és a Széchenyi István Egyetemre bekerültek száma is rekordot döntött a pótfelvételi eljárásban: az előbbire 1039-en, míg az utóbbira 534-en nyertek felvételt.

Több mint ezer diák nyert felvételt a pótfelvételi eljárásban a Debreceni Egyetemre – olvasható a Debreceni Egyetem honlapján.

Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI

Mint írták, a 2023-as pótfelvételin összesen 1720-an jelentkeztek a Debreceni Egyetemre, közülük 1039-en nyertek felvételt.

Az elmúlt tíz évben most először sikerült ezer fölötti létszámot felvenni, ráadásul a tavalyi számot (573) majdnem meg is duplázta az intézmény.

A legnépszerűbb kar a pótfelvételiben a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar lett, ahova 256 elsőst vettek fel, de a Gazdaságtudományi Kar (211) és az Egészségtudományi Kar (187) is kiemelkedő eredménnyel zárta az eljárást. A tanárképzési szakokon is szép sikereket ért el az egyetem, ebben az évben négyszáz hallgatót vett fel.

A pótfelvételi eljárást követően, valamint a határon túli jelentkezőkkel és az angol nyelvű szakokra felvételizőkkel együtt várhatóan tizenegyezernél is több elsőéves kezdi meg tanulmányait szeptemberben a Debreceni Egyetemen.

A Széchenyi István Egyetemre több mint 500 hallgatót vettek fel

A Széchenyi István Egyetemre 2022-ben 418-an, 2023-ban pedig 797-en adták be pótjelentkezésüket. Közülük egy évvel korábban 280-an, az idén pedig 534-en nyertek felvételt – közölte az Egyetem. 

Az Audi Hungaria Járműmérnöki Karra az idén több mint háromszor annyian jutottak be a pótfelvételin, mint tavaly, 

de a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Karon is majd háromszoros a növekedés. A Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karon megduplázódott a tavalyi adat, az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Karra pedig több mint másfélszer annyian kerültek be, mint egy évvel korábban – írták.

A maximumból csak húsz pont hiányozhatott a slágerszakhoz – kihirdették a felvételi ponthatárokat

Idén is a Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi gazdálkodás szakja vitte el a pálmát.

 

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.