A European Museum Academy (EMA) 20 tagú nemzetközi zsűrije fődíjjal jutalmazta a Széll Kálmán téren található Magyar Pénzmúzeumot, a szombat este Temesváron rendezett döntőben 20 ország 34 múzeuma versenyzett, magyarországi intézmény először nyerte el a rangos kitüntetést – közölte az intézmény.
Mint felidézik, az EMA a múzeumi tanulás fontosságát elismerő DASA-díjjal a kiállítás tartalmát, a felhasználóbarát kiállítótereket, valamint a hatékony múzeumi edukációt értékelte. A közleményben kiemelték, hogy
a díjért folytatott küzdelemben a Pénzmúzeum olyan rangos múzeumokkal került a legjobb három közé, mint a németországi Göttingenben található Forum Wissen, vagy a spanyolországi Malagában található Carmen Thyssen Málaga Museum.
A zsűri indoklása szerint a Pénzmúzeum interaktív, szórakoztató módon ismerteti meg látogatóival a pénzügyi folyamatok működését, a pénzhasználat alapvető szabályait és a Magyar Nemzeti Bank tevékenységét. A legmodernebb eszközök használata és a kiállításszervezési gyakorlat tudatosítja a látogatóban, hogy a pénz működését mindenki számára érthetővé lehet tenni.
Hergár Eszter, a Pénzmúzeum és Látogatóközpont igazgatója a közlemény szerint a díjátadót követően kiemelte, hogy a megnyitása óta eltelt másfél évben az 50 látványos installációval működő Pénzmúzeum eddig több mint 135 ezer látogatót fogadott. A közlemény kiemeli, hogy
az intézményt tavaly a Múzeumi Oktatási és Képzési Központ beválasztotta a legjobb múzeumok közé, idén pedig elnyerte a Best of Budapest elismerést, valamint a Közösségi Múzeum Díjat is.
A Pénzmúzeum valamennyi kiállítása és programja ingyenes, az élményközponthoz kapcsolódó Panoráma Terasz szintén díjmentesen látogatható – áll a közleményben.
MNB kortárs gyűjtemény: befektetés a jövőbeA magyar képzőművészet, valamint a hazai kortárs alkotók bemutatása és támogatása már régóta a Magyar Nemzeti Bank célkitűzése. Az intézmény művészetpártoló, értékmentő és értékgyarapító törekvései a társadalmi felelősségvállalási stratégiájában foglaltakhoz illeszkednek. A misszió keretében az MNB – hasonlóan a nemzetközi jegybanki gyakorlatokhoz – 2020-ban létrehozta saját kortárs művészeti gyűjteményét (leányvállalata, az MNB-Ingatlan Kft.-n keresztül), amely ma már több mint 1300 alkotást számlál: az immár világhírű hazai alkotók, Reigl Judit, Hantai Simon, Keserü Ilona, Bak Imre és Maurer Dóra alkotásai szintén a kollekció részei. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.