Korábban a Világgazdaság is megírta, hogy pénteken végtagsérülésekkel szállították a mentők kórházban Szász Júliát és Horváth Lajos Ottót. A két színészt meg kellett műteni, állapotuk súlyos, de stabil és nem életveszélyes.
A Nemzeti Színházban történt balesetet megelőzően
Horváth Lajos Ottó kolléganőjét, Szász Júliát egy kis erkélyen tartotta, amikor a színész állítólag váratlanul megszédült, és mindketten átestek a korláton, majd több méter magasból a színpad deszkáira zuhantak.
Hétfőn a Nemzeti Színház közölte, hogy Vidnyánszky Attila vezérigazgató a péntek esti baleset miatt – elismerve vezérigazgatói felelősségét – lemondott a posztjáról. Döntéséről tájékoztatta Csák János kulturális és innovációs minisztert.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium a Világgazdaságnak is hivatalosan megerősítette Vidnyánszky lemondását.
Csák János a színházban történt balesettel kapcsolatos vizsgálat lezárultát követően foglalkozik a kezdeményezéssel. „Addig is Vidnyánszky Attila maradéktalanul ellátja a színház vezetésével összefüggő feladatait”
– olvasható a közleményben. A minisztérium továbbra is folyamatos kapcsolatot tart az intézménnyel, és figyelemmel követi a vizsgálati eljárást.
Az Index azt írta, hogy Horváth Lajos Ottó a megelőző napokban több darabba is beugrott, ezért valószínűleg túl volt terhelve. A két éve bemutatott Rómeó és Júlia című előadást egyébként viszonylag ritkán játsszák, és a portál úgy tudja, hogy
a Nemzeti Színházban többször jelezték Vidnyánszky Attilának, a darab rendezőjének, hogy a díszlet életveszélyes.
Hétfő délelőtt folyamatosan érkeztek a színművészek, mások mellett Trill Zsolt, Blaskó Péter, Udvaros Dorottya, Bodrogi Gyula is a Nemzeti Színházhoz. Vidnyánszky Attilát a helyszínen próbálta a portál munkatársa megszólaltatni, de nem kívánt nyilatkozni, mondván, korábban már mindent elmondott.
Utoljára 2023-ban választották meg Vidnyánszkyt további öt évre a Nemzeti Színház élére, a vezérigazgató pozíciót 2013 óta töltötte be. A szakember 2011-től a Kaposvári Egyetem címzetes egyetemi tanára, 2012–2013 között a Kaposvári Egyetem Színházi Intézetének igazgatója, 2013-tól az egyetem művészeti rektorhelyettese, 2016-tól pedig egyetemi tanár volt. 2005 óta tagja a Magyar Művészeti Akadémiának. 2008-ban részt vett a Magyar Teátrumi Társaság megalapításában, a szervezetnek azóta elnöke. 2010 és 2013 között az EMMI minisztere mellett működő Színházművészeti Bizottság elnökeként is tevékenykedett.
2014-ben megalapította a Nemzeti Színház MITEM fesztiválját, 2023-tól a Színház Olimpia Nemzetközi Bizottságának tagja, a 2023-as budapesti Színházi Olimpia művészeti vezetője. 2020-tól a Színház- és Filmművészeti Egyetemet (SZFE) fenntartó alapítvány kuratóriumának elnöke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.