A cél az, hogy az egyetemek a gazdasági és társadalmi átalakulás motorjai legyenek, a gazdasággal együttműködve pedig az intézmények jelentősen növelik Magyarország versenyképességét – mondta pénzügyminiszter kedden Székesfehérváron.
Varga Mihály az Óbudai Egyetem mechatronikai tudományos laborjainak első ütemének átadó ünnepségén elmondta,
a most induló négy székesfehérvári laborban a legmodernebb high-tech területen kezdődhet el a kutatás, az Ipar 4.0, a szenzorfejlesztés, a 3D modellezés, a robotfejlesztés és a dróntechnológia témakörében.
Az Óbudai Egyetem a székesfehérvárin kívül Kaposváron és Zsámbékon is tudományos és innovációs parkot fejleszt kormányzati támogatással – tette hozzá.
A tárcavezető megemlítette, hogy a 2010-es években a magyar gazdaságpolitika a gyártás területére fókuszált, ma már azonban a fejlesztésre kell helyezni a hangsúlyt, és kiemelte, hogy ennek kiindulópontjai éppen ezek a laborok lehetnek.
Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora felidézte, hogy a kar megalapításakor a gyakorlatorientált képzés elindítása volt a cél a befektetői szemlélet meghonosítása mellett, ennek jegyében indultak a science-park beruházások is. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, a Rudolf Kálmán Óbudai Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke egyebek mellett arról beszélt, hogy a science-parkok megvalósítása és működtetése az egyetem, a vállalati szféra, az állam és az önkormányzati szféra együttműködésével lehetséges.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.