A The New York Times című amerikai napilap beperelte az OpenAI és a Microsoft vállalatokat, mert azok szerinte jogellenesen használták írásait chatbotok tanítására. A szerdán a manhattani szövetségi bíróságon benyújtott keresetben a lap azt állította: írásainak jogellenes felhasználásával a Microsoft és az OpenAI olyan termékek előállítására törekszik, amelyek az eredeti termékek versenytársaként veszélybe sodorják a szolgáltatás folytatását.
A mesterséges intelligenciára szakosodott vállalatok chatbotjaik fejlesztésére online felületeken elérhető információkat, így médiaszervezetek online írásait is felhasználják. A vállalatok rövid időn belül több milliárd dolláros befektetéseket vonzottak be.
A The New York Times a követelt kártérítést illetően nem említett pontos összeget, de kiemelte:
a jogi lépés során igyekeznek „felelősségre vonni a vállalatokat a több milliárd dollár értékű kár okozásáért a lap egyedülálló tartalmainak jogellenes lemásolása és használata miatt”.
Azzal is megvádolták a Microsoft és az OpenAI vállalatokat, hogy a lap hatalmas befektetését az újságírásba mindenféle fizetség vagy engedély nélkül saját termékeik előállítására használják fel. A The New York Times sosem adott engedélyt az OpenAI-nak írásainak fejlesztési célú felhasználására. A szerzői jogok megsértése címén egyre több keresetet nyújtanak be az OpenAI vállalat ellen. Számos író perelte be a céget amiatt, hogy engedély nélkül használta fel a könyveiket a fejlesztéseihez.
Nemcsak újságíróknak, hanem korábban a Trónok harca sorozat írójának is elege lett az OpenAI által fejlesztett ChatGPT-ből és beperelte a céget szerzői jogainak megsértéséért és lopásért. George R. R. Martin azzal vádolja az OpenAI-t, hogy engedély nélkül használták fel a könyveit, a Tűz és jég dala sorozatot. Martin peréhez más szerzők is csatlakoztak, többek között Jonathan Franzen, Jodi Picoult és George Saunders.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.