Észak-Korea megkezdte felderítő műholdjának beüzemelését - közölte vasárnap a KCNA állami hírügynökség, miután az ország a múlt hónapban felbocsátotta első katonai kémműholdját, ami miatt az országot újabb szankciókkal sújtották az Egyesült Államok és szövetségesei.
A Nemzeti Űr- és Űrtechnológiai Igazgatóság (NATA) phenjani általános irányítóközpontjában működő új műholdas műveleti iroda szombaton kezdte meg feladatának teljesítését, és a megszerzett információkat a hadsereg felderítő irodájának és más fő egységeknek fogja jelenteni - számolt be a KCNA.
Észak-Korea azt állítja, hogy november 21-én sikeresen útjára indította első katonai kémműholdját, amely a washingtoni Fehér Házról, az amerikai védelmi minisztériumról, amerikai katonai bázisokról és dél-koreai "területekről" küldött képeket. A lépés regionális feszültséget keltett, és újabb szankciókat váltott ki az Egyesült Államok, Ausztrália, Japán és Dél-Korea részéről.
Phenjan eddig nem hozta nyilvánosságra a műholdról érkezett képeket, így az elemzők és a külföldi kormányok vitatkoznak arról, hogy az új eszköz valójában mennyire működőképes. Észak-Koreát az ENSZ egymást követő határozatai tiltják a ballisztikus technológiát alkalmazó kísérletek végrehajtásától.
Észak-Korea „űrháborúval” fenyegeti az Egyesült Államokat, ha megtámadják műholdjaitÉszak-Korea szombaton kijelentette, hogy a műholdműveleteibe való minden beavatkozást háborúüzenetnek tekint, és mozgósítja háborús elrettentő erejét, amennyben felmerül a stratégiai eszközei elleni támadás. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.