Az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) becslései szerint a palesztinok lakta Gázai övezetben az Izrael és a Hamász palesztin szélsőséges szervezet között négy hónapja zajló fegyveres konfliktus során több mint 17 ezer gyereket választottak el a családjától, és többségük mentális egészségügyi támogatásra szorul.
A gyerekek tartós, rendkívül magas szintű szorongás és étvágytalanság tüneteit mutatják. Nem tudnak aludni, érzelmi kitöréseik vannak, vagy pánikba esnek, valahányszor bombatámadás éri a térséget
– mondta Jonathan Crickx, az UNICEF megszállt palesztin területekért felelős kommunikációs vezetője a Gyermekalap pénteki genfi közleménye szerint.
Izraeli védelmi miniszter: a hadsereg folytatja az előrenyomulást Rafah feléAz izraeli hadsereg egyre beljebb halad az övezetben, és egyre nagyobb területen számolja fel az övezetet irányító Hamász terrorszervezet csoportjait. |
A kommunikációs vezető szerint az UNICEF már a háború előtt úgy vélte, hogy az övezetben 500 ezer gyermeknek van szüksége mentális és pszichoszociális támogatásra.
Mai becsléseink szerint szinte minden gyermeknek szüksége van erre a támogatásra, ez több mint egymillió gyermeket jelent
– tette hozzá.
Pénteken az ENSZ humanitárius irodája is aggodalmát fejezte ki a Hán Júniszban zajló harcok miatt, mert azok sok embert kényszerítettek menekülésre a Gázai övezet déli részén található Rafah városába.
Szeretném hangsúlyozni, hogy nagyon aggasztónak tartjuk az erőszak fokozódását Hán Júniszban, aminek eredményeként megnőtt a Rafahban menedéket kereső, lakóhelyüket elhagyni kényszerülő emberek száma
– mondta Jens Laerke, az ENSZ Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatalának szóvivője.
A szóvivő szerint a várost egyre több támadás éri. Külön aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a helyi kórházak közelében zajló heves harcok veszélyeztetik az egészségügyi személyzet, a sebesültek és betegek, valamint az ott menedéket kereső, belső menekültek biztonságát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.