Üzemlátogatáson járt Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter, aki a Kalasnyikov-konszernnél többek között azt szemlézte, miként alakul a felderítő és támadó drónok gyártása.
A RIA Novosztyi tudósítása, illetve a védelmi minisztérium közleménye szerint a konszern 2022 óta új műhelyeket nyitott, amelyek révén 60 százalékkal növelhette a drónok gyártási hatékonyságát, a jövőben pedig tovább fokozódhat a termelékenység.
A nagy pontosságú fegyverek, köztük a Vikhr–1 repülőgép-alapú irányított rakéták, a Kitolov–2 irányított tüzérségi lövedékek és a Sztrela légvédelmi irányított rakéták gyártása szintén megduplázódik.
Ezen felül bemutattak a védelmi miniszternek egy új légvédelmi lövedéket is, amely a „repülő szárny” koncepció mentén készült,
és az üzem vezetője szerint képes a koordináták alapján működni, jelenleg pedig az automatikus irányítórendszert tesztelik.
Szergej Sojgu meglátogatta a ZALA AERO cégcsoportot is, melynek a Lancet kamikaze drónjait aktívan használják a különleges katonai műveleti zónában – jelezte összegzésében a Magyar Nemzet.
A miniszternek bemutatták a harci tapasztalatok alapján módosított új felderítő és csapásmérő drónokat, és beszámoltak a legújabb fejlesztésekről, amelyek az adatok valós idejű elemzésére és feldolgozására szolgáló algoritmusokon, az adatátviteli csatornák és a navigációs rendszerek területén végzett fejlett kutatásokon alapulnak. Ez lehetővé teszi, hogy az összes harci drónt egyetlen rendszerbe egyesítsék, és automatizált üzemmódban csapjanak le az ellenséges célpontokra.
Szergej Sojgu a látogatás után tanácskozott is a hadiipar vezető vállalataival, a hadsereg főnökeivel és a szabályozó szervek képviselőivel, majd elégedetten úgy értékelte a helyzetet, hogy az egy évvel ezelőtt felvetődő problémákat megoldották.
A kifejlesztett új képességek révén már meg tudjuk válaszolni a ma kérdéseit is. Ebbe beletartozik a drónok elleni küzdelem, az elektronikus hadviselés taktikai szinten és a mesterséges intelligencia használata is
– mondta a védelmi miniszter, aki részben megismételve korábbi kijelentését, kijelölte a közeljövő feladatait is: tovább kell növelni a gyártás sebességét, mennyiségét és minőségét, méghozzá a digitalizáció serkentésével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.