A Biden-kormányzat változtatott az álláspontján, és nem tiltja be a mentolos cigarettát. A Fehér Ház ugyanis mérlegelte, megérik-e a potenciális közegészségügyi előnyök a politikai kockázatot, hogy választási évben magukra haragítsák a fekete választókat.
A The Wall Street Journal előre értesült a döntésről, amelyet szinte azonnal be is jelentettek. Az indok: további idő szükséges a javaslat felülvizsgálatára.
Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala a várakozások szerint tavaly jelentette volna be a mentolos cigaretta betiltását, de a kormányzat akkor ezt elhalasztotta, szintén arra hivatkozva, hogy több időt hagyjanak az egyeztetésre.
A mentolos cigaretták az iparág teljes piaci részesedésének egyharmadát teszik ki az Egyesült Államokban.
Nagymértékben függőséget okozó termékeknek tartják a fiatal dohányosokra gyakorolt vonzereje, valamint a fekete közösségekben okozott jelentős egészségügyi hatásai miatt.
A mentolos cigaretták évtizedek óta a dohányzásellenes csoportok célkeresztjében vannak, mert szerintük hozzájárulnak a fekete közösségek aránytalanul rossz egészségi állapotához, és szerepet játszanak abban, hogy a fiatalok rászoknak a dohányzásra.
Polgárjogi csoportok évek óta azt állítják, hogy
a mentolos cigaretták aránytalanul nagyobb kockázatot jelentenek a fekete közösségekben, ahol nagy mennyiségben forgalmazzák őket.
Az Egyesült Államok Betegség-ellenőrzési és Megelőzési Központja szerint a cigarettát szívó fekete felnőttek 81 százaléka használt mentolos változatot, míg a fehér felnőttek körében ez az arány csak 34 százalék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.