Miután Oroszország teljes mellszélességgel beleállt az ukrajnai háborúba, azaz 2022. február 24. óta, a megtámadott ország több millió lakosa menekült el az otthonából. Sok ukrajnai magán az országon belül keresett biztonságosabb életkörülményeket, míg mások inkább elhagyták a háborús államot.
Az Európai Unió statisztikai hivatala keddi közlése szerint
4,2 millióan kértek és kaptak ideiglenes védelmet az integráción belül két év alatt.
Sorrendben a következő tagállamok fogadták be a legtöbb, Ukrajnából menekülőt:
Az egyes uniós országok népességéhez viszonyítva az ideiglenes védelmet élvező személyek ezer főre jutó száma idén február végén Csehországban (35,6), Litvániában (26,5) és Lengyelországban (26,0) volt a legmagasabb, míg uniós szinten 9,4 menekülő jutott ezer fő lakosra.
A közép-európai térség további országait tekintve Ausztria 82 140 főt, Szlovákia 117 455 főt, Románia 149 755 főt, Szlovénia 8 900 főt, míg
Magyarország 34 845 főt fogadott be.
A hónap végén az ukrán állampolgárok az átmeneti védelemben részesülők több mint 98 százalékát tették ki. Életkort és nemet tekintve az unióban az átmeneti védelemben részesülők 46 százaléka felnőtt nő, 21,2 százaléka felnőtt férfi, míg 32,9 százaléka kiskorú.
Elvesztegeti az uniós munkaerőpiac az ukrán menekülteketHiába képzettebbek az ukránok az európai átlagnál, nehezen találnak állást a befogadó országokban. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.