Gyakoribbak voltak az Oroszországból és Kínából indított kibertámadások tavaly – állítja a Bitkom német digitális egyesület. „Tavaly kétszer annyi támadást észleltünk Oroszországból” – jelentette ki Bernhard Rohleder, az egyesület ügyvezető igazgatója hétfőn a ZDF német televíziós csatorna reggeli műsorában.
Az ismert kínai kibertámadások száma 50 százalékkal nőtt a múlt évben. A szervezet szerint a vizsgált vállalatok által jelentett támadások 80 százalékát Oroszországból indították. „Egy évre leosztva nagyjából 148 milliárd eurónyi kár keletkezett kizárólag kibertámadások miatt” – ismertette Rohleder.
A támadások mögött a legtöbb esetben szervezett bűnözői csoportok vagy külföldi titkosszolgálatok állnak.
„Egyeseknek ez csupán a pénzről szól” – mondta az igazgató. Mások a lehető legnagyobb kárt akarják okozni célpontjuknak, például a létfontosságú infrastrukturális létesítmények – energiaközpontok és kórházak – támadásával. Ugyanakkor a pusztán szórakozás céljából elkövetett hehkertámadások száma is jelentős.
Nancy Faeser német belügyminiszter és a német Szövetségi Bűnügyi Hivatal (BKA) elnöke, Hogler Münch hétfő délelőtt Wiesbadenben teszi közzé a Németországban 2023-ban észlelt kiberbűncselekményekről szóló jelentést. A BKA előzetes közlése szerint is
nőtt az utóbbi évben külföldről vagy ismeretlen helyről indított kibertámadások száma az országban.
Nemrég Németország hazahívta konzultációra oroszországi nagykövetét, miután Berlin azzal vádolta Moszkvát, hogy kibertámadásokat indított védelmi és légi közlekedési cégei, valamint kormánypártja ellen. Berlin kiberkémkedésnek nyilvánította a moszkvai GRU katonai hírszerző ügynökséghez köthető csoportnak, az APT28-nak a tevékenységét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.