Szembetűnőek a sárvédő-szélesítések, amelyekkel az összkerékhajtást egykor szalonképessé tevő Quattro típusnak állítanak emléket a formatervezők. Az orra rengeteg vonal és él került, a fejlett vezetőtámogató rendszerek megléte esetén még a hűtőrácsot is szétszabdalják a radar- és lidarérzékelők. Az S Line megjelenésnél szerencsésebb a helyzet, a fekete díszek miatt a folytonossági hiány nem olyan feltűnő. Kívül ragaszkodtak a bevált megjelenéshez, épp csak sportosabbra vették a figurát.
Belül viszont radikális a változás a digitalizációnak köszönhetően. Megszabadultak a központi kezelőszervtől, személyre szabhatók a menük, ezenkívül gyors elérést biztosító gombokat is lehet programozni.
Az autó hét vezetői profilt, azon belül pedig egyenként 400 paramétert tárol. A hangvezérlés magyarul nem működik, a kormányon elhelyezett kapcsolók és a képernyők maradnak a vezérlésre. Az alsó kijelző alapvetően a szellőzésé, de itt jelenik meg a billentyűzet is szövegbeadáskor, a finomhangolásokra már a felső kijelzőt kell használni, amelyet előzékenyen közel vittek az első utasokhoz. Összesen 39-féle vezetőtámogató rendszer érhető el az új modellhez, ezeket három csomagban – Tour, Parkolás, Sport – foglalták össze. Arra is képes az A6-os, hogy ha a sofőr nem reagál, akkor biztonságosan megáll az út szélén, és riadóztatja a mentőegységeket.
A 40 TDI jelzésű, tehát a 2,0 literes, négyhengeres, 204 lóerős turbódízel annyira új motor, hogy még pontos műszaki adatokat sem közöltek róla. Ahogy az elvárható ezen a szinten, beindítás után semmi hangja az erőforrásnak, és ez menet közben sem változik, leszámítva néha a turbó fújását. A fordulatot minimalizálni igyekvő automatikus váltó miatt gázadást követően csak kis késéssel lódul meg a gépezet. Meglehetősen széles a gép, szűk helyen oda kell figyelni. Hátul van elég hely a lábnak és a fejnek is, de a lábfejet már csak beszorítani lehet az első ülés alá.
Zavaró még, hogy a lehajtható könyöklő elején lévő kettős pohártartó állandóan kinyílik, mert pont oda kerül a kézfej, ahol nyomni kell a mechanikát.
A benzines, 55 TFSI jelzésű, 3,0 literes, V6-os biturbó 340 lóerős. Sokkal jobb a hang, hiszen néha a motort is lehet érzékelni, ezenkívül összkerék-kormányzás is került bele. Ez többet tud, mint a padlólemeztárs A8-asnál, hiszen az A6-osnál aktív első kormányzással adják, ami változó áttételezésű kormányművet jelent. A gyakorlatban annyi a különbség, hogy kevesebbet kell tekerni a volánt, nem kell fogást váltani a kanyarokban. A mérnökök szerint ezzel a rendszerrel az A6-os ugyanolyan jól parkolható, mint a sokkal kisebb A3-as. Arról azonban nem szabad megfeledkezni, hogy a szélesebb karosszéria miatt az ajtónyitáshoz is több hely kell.
Aki nem akar várni, az már megtalálja az első Audi A6-osokat a márkakereskedésekben, 3,0 literes V6-os motorokkal.
Ősszel már négyhengeres dízellel, Avant karosszériával is elérhető lesz az új generáció, januárban pedig a négyhengeres benzines és az alapmotor, a 163 lóerős dízel is megjelenik. Utóbbi induló ára 13,95 millió forint. Az összes modellnél alapfelszerelés az automatikus váltó és a lágy hibrid hajtás, a négyhengereseknél 12 voltos, a hathengereseknél 48 voltos rendszer segíti a spórolást, amelyet vitorlázással, azaz nagy tempóval üresben gurulással fokozott, 12 kilowattos energia-visszatermeléssel és motorleállítóval ér el. Az akkumulátor a csomagtérpadló alatt kapott helyet, nagy eredménynek tartja a gyár, hogy 530 literes mérete változatlan maradt.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.