A Budapest Airport és a LOT Lengyel Légitársaság légiáruért felelős felsővezetői amerikai üzletemberekkel, logisztikai vállalatokkal és export-orientált gyártókkal találkoztak, hogy beszámoljanak nekik a LOT és a budapesti cargo elosztóközpont által Közép- és Kelet-Európában nyújtott új lehetőségekről. Az egész évben üzemelő, közvetlen New York-i és chicagói járatok kiváló lehetőségeket kínálnak az amerikai cégeknek közép-európai ügyfeleik elérésére Budapesten keresztül, illetve azoknak a magyar vállalkozásoknak is, akik nagy értékű termékeiket légi úton szállítják.
A magyar elektronikai, autógyártó és gyógyszeripari vállalatok hagyományosan cargo repülőgépekkel juttatják el termékeiket a világ különböző pontjaira, beleértve az Egyesült Államokat is.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér képviselői arra is felhasználták a mostani alkalmat, hogy a 160 millió eurós BUD 2020 repülőtér-fejlesztési program keretében megvalósuló fejlesztéseket bemutassák. Ezek egyik legfontosabbika, egy 20 000 négyzetméteres raktár már megvalósítás alatt áll a Cargo City projekt keretében, a szomszédos területen pedig hamarosan megkezdődhet egy 10 000 négyzetméteres épület kivitelezése a légiáru-szállítmányozók részére.
A dedikált cargo üzemeltetők a tervek szerint a jövő év második felében vehetik majd birtokba az új raktárat, 32 000 négyzetméter új forgalmi előtérrel egyetemben, ami két F kategóriás (vagy Boeing 747-8F méretű) cargo repülőgép egyidejű kiszolgálását teszi majd lehetővé.
„Célunk, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret légiáru-elosztóközponttá fejlesszük, az export és az import terén egyaránt, Észak-Amerika és Közép-Kelet-Európa viszonylatában. A piaci felméréseink megerősítették, hogy a vonzáskörzetünkben évente mintegy másfél millió tonna légiáru-forgalom bonyolódik, ami jó alapot biztosít a meglévő cargo járatoknak, illetve új összeköttetések kialakításához is.” – nyilatkozta René Droese, a Budapest Airport ingatlangazdálkodási és cargo üzletág-igazgatója a Magyarország New York-i Főkonzulátusa által tető alá hozott tárgyalás során.
Michal Grochowski, a LOT cargo igazgatójával és Czakó Judit, a New York-i Főkonzulátus külgazdasági szakdiplomatájával együtt a küldöttség ismertette a Magyarországon és a közép-európai régióban tevékenykedő amerikai vállalatok előtt nyitva álló új piaci lehetőségeket. Tekintettel a hazánkban működő több mint 1700 amerikai közvetlen befektetéssel érintett társaságra és leányvállalatra, illetve a stabil politikai és gazdasági viszonyokra, minden feltétel adott a légiáru-szállítási összeköttetések gyors fejlődéséhez Magyarország és az Egyesült Államok között.
A gazdasági együttműködés a külföldi működőtőke-beruházások és az export-import terén is kiváló és stabil Magyarország és az Egyesült Államok között. A közvetlen légi összeköttetés nem csak üzleti, hanem turisztikai és sok más szempontból is biztató, és tovább erősíti a már most is szoros kapcsolatokat országaink között
– mondta Czakó Judit, a New York-i Főkonzulátus külgazdasági szakdiplomatája.
„A LOT Lengyel Légitársaság a közép-kelet-európai régió vezető cargo légitársaságává kíván válni, és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérnek fontos szerepe van ebben a fejlődésben, a régió déli részében.” – nyilatkozta Michal Grochowski, a LOT cargo igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.