BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Milliókat fizetnek a kortárs magyar alkotásokért

Nádler István Gyász IV. című alkotása 20 millió forintért talált új tulajdonosra, Keserü Ilona Kócos nap (Utókép) című képe pedig 28 millió forintért kelt el. A kiemelkedő eredmények bizonyítják, hogy folyamatosan és megállíthatatlanul nő a hazai művészet presztízse.

Tizedik alkalommal tartotta meg a Virág Judit Galéria a Háború utáni és kortárs magyar művek aukcióját, amelyen a legnagyobb hazai alkotók festményei kerültek kalapács alá. Összesen 147 tétel szerepelt a Budapesti Kongresszusi Központban tartott esemény programjában. Kiemelt figyelem övezte a Nudelman László gyűjteményéből származó alkotások árverezését. 

  • Keserü Ilona 1991-ben készült, Kócos nap (Utókép) című képéért 28 millió forintot fizettek az este folyamán. Az alkotás a Napot állítja a kép fókuszába, az izzó égitest negatív komplementereit a zölddel és kékkel, amely akár egy női méh is lehetne.
  • Nádler István Gyász IV. című ikonikus festménye – amely a művész Gyászsorozatának a negyedik, egyben utolsó darabja – édesapja elvesztésének témáját dolgozza fel. A műalkotást az aukció vezetője, Kelen Anna 20 millió forintnál ütötte le.
  • Maurer Dóra Overlappings sorozatának egy korai, konceptuális darabja is az aukció egyik különlegessége volt: a színek transzparenciáját a középpontba helyező Overlappings 27. No 417. 15 millió forintért kelt el.
 

Az egyik legnagyobb licitverseny Fajó János Zöld rés című művéért alakult ki: 

a nagyméretű pop art alkotás 3,6 millió forintról indult, és egészen 12 millió forintig menetelt.

„Mit ér a kortárs, ha magyar? – merül fel gyakran a kérdés. Évek, évtizedek óta dolgozunk azért, hogy a hazai kortárs művészek presztízse elérje azt a szintet, amit megérdemelnek. A mostani aukció is bizonyítja, hogy megérte a befektetett munka. A magyar kortársak már nemcsak tudásban, hanem árszínvonalban is felnőttek az európai alkotókhoz” – mondta el Kelen Anna, az idén 25 éves Virág Judit Galéria művészettörténésze. „A magyar műtárgypiac mindig követi a nyugat-európai és a tengeren túli tendenciákat, ezek ismeretében prognosztizálható volt, hogy idehaza is berobban a piac. Ezt előrelátva már évekkel ezelőtt felismertük, hogy a kortárs külön tematikus aukciót érdemel. Óriási potenciál van még a kortársban, főleg a neoavantgárd művekben. Megjelent, felnőtt egy új gyűjtői réteg.”

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.