Ez 900 millió adagot jelent a jelenlegi, illetve az új vírusvariációkhoz adaptált oltóanyagból, a második 900 millió dózis lehívása opcionális.
A megállapodás előírja, hogy a vakcinát az EU területén gyártsák, és az alapvető összetevőinek is onnan kell származniuk. A korábbi két szerződést a két gyógyszeripari cég eddig teljesítette, így a Bizottság internetes oldalán megjelent közlemény szerint biztosított, hogy továbbra is időben megérkeznek a lekötött szállítmányok.
Az újabb megállapodás azt is lehetővé teszi, hogy a tagállamok vakcinát adjanak el vagy adományozzanak az EU-n kívüli rászoruló országoknak és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) COVAX programjának.
Az EU folyamatosan növeli a többi nyugati vakcina helyi gyártási kapacitását is, van erről megállapodása az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által eddig jóváhagyott valamennyi oltóanyag kifejlesztőjével, vagyis a Modernával, az AstraZenecával és a Janssennel, valamint olyanokkal is, amelyek még a fejlesztés szakaszában tartanak, például a Curevac német biotechnológiai vállalattal. A Bizottság azt reméli, hogy a széles vakcinaportfóliónak köszönhetően a teljes lakosság beoltásához elegendő anyag lesz az új vírusvariánsokkal szemben is.
Az uniós oltási kampány is kezd felgyorsulni végre, és a cél változatlanul az, hogy július végére a felnőtt lakosság 70 százaléka megkapja mindkét adagot, amivel utolérnénk az Egyesült Államokat
– erősítette meg csütörtökön ismét Ursula von der Leyen. A Bizottság elnöke arra is emlékeztetett, hogy ellentétben az Egyesült Államokkal és az Egyesült Királysággal az EU 220 millió adag vakcinát exportált – majdnem ugyanannyit, mint amennyit felhasznált a saját állampolgárainak a beoltására.
https://www.vg.hu/kozelet/eu-biztos-a-vakcinagyartok-nem-varhatnak-nyereseget-3777190/
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.