A japán kormány, a tokiói önkormányzat, a szervezők és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) úgy döntöttek, hogy hazai nézők sem lehetnek jelen a versenyeken, ami újabb anyagi csapást jelent a halasztás után. Az olimpia becslések szerint 15,4 milliárd dollárba került (egy dollár 303,29 forint) az eredetileg tervezett 7,5 milliárd helyett (csak az egyéves halasztás hárommilliárd dollárral növelte meg a költségeket), és most kiesik a jegyeladásokból várt 815 millió dolláros bevétel is. Hasonlóképpen rosszul járnak az a mintegy hatvan japán vállalat is, amely több mint 3,2 milliárd dollárnyi szponzorpénzt fizetett.
A döntés várható volt, miután korábban a kormány augusztus 22-éig, vagyis az olimpia teljes időtartamára meghosszabbította az egészségügyi rendkívüli állapotot Tokióban és a környező prefektúrákban a koronavírus-járvány újabb hulláma miatt. A hírre estek a japán tőzsderészvények, hogy a Nikkei index 0,88 százalékkal kéthetes mélypontra, a Topix 0,9 százalékkal gyengült.
A japán fővárosban folyamatosan emelkedik a fertőzések száma, szerdán május közepe óta nem látott csúcsra, 920-ra ugrott, csütörtökön pedig 896 esetet jelentettek; a hétnapos átlag meghaladja a 630-at. Ha folytatódik a jelenlegi trend, akkor a napi esetek száma még a hónapban meghaladhatja az ezret, augusztusban pedig a kétezret – figyelmeztetett Furusze Juki, a Kiotói Egyetem professzora, a kormány tanácsadó testületének tagja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.