A dél-koreai parlament keddi döntése értelmében a különböző alkalmazásoknak piacteret biztosító vállalatok a jövőben nem várhatják el, hogy az alkalmazásokon belül vásárlások a cég platformján keresztül legyenek csak lehetségesek – írja a Reuters.
Mindez gyakorlatban az alkalmazásokon belüli vásárlások után fizetendő, világszerte sokat támadott, akár 30 százalékos jutalék végét jelentheti. Dél-Korea az első nagyobb gazdaság, ahol hasonló szabályozás született, ugyanakkor az Egyesült Államokban egy per eredményeként az Apple már engedélyezte, hogy az alkalmazások készítői e-mailben értesíthessék felhasználóikat más fizetési lehetőségekről. Ám ez a megállapodás továbbra sem adott lehetőséget arra, hogy az alkalmazáson belül megkerülhető legyen a vállalat fizetési szolgáltatása.
A Google szóvivője szerint tanulmányozni fogják, hogyan tudnak megfelelni az új szabályozásnak, miközben képesek magas minőségű operációs rendszert és alkalmazásokat kínáló áruházat fenntartani. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a Google Play nem csupán a fizetési megoldásokat biztosítja, hanem segít fenntartani az Android operációs rendszer ingyenességét és platformot biztosít a fejlesztők részére is. Az Apple a Reutersnek küldött e-mailben arról beszélt, hogy szerintük mindez csökkenteni fogja az alkalmazások felhasználóiban a bizalmat a vásárlások iránt, ami ártani fog az alkalmazások fejlesztőinek.
A Tindert is birtokló Match Group szóvivője azonban nem ért egyet ezzel a szemlélettel, szerinte mindez egy hatalmas lépés egy tisztességes piac irányába az alkalmazások terén. A koreai IT cégeket tömörítő nonprofit is üdvözölte a döntést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.