Több mint fél évszázados mélypontra esett vissza a munkanélküli-segélyért benyújtott kérelmek száma az Egyesült Államokban. A munkaügyi tárca csütörtökön nyilvánosságra hozott adatai szerint a múlt héten az előzőnél 28 ezerrel kevesebb, 187 ezer kérelem érkezett,
a legkevesebb 1969 szeptembere óta.
A Wall Street Journal által megkérdezett elemzők ennél sokkal többet, 210 ezret vártak. A tartósan segélyen lévők száma 67 ezerrel, 1,35 millióra esett vissza, ez is a legalacsonyabb az 1970-es évek óta. Ma már a nagyobb problémát a munkaerőhiány okozza, a MarketWatch szerint a munkaadók mindent megtesznek azért, hogy megtartsák a munkavállalókat, és nem bocsátanak el senkit.
Jerome Powell, a jegybank szerepét betöltő Federal Reserve elnöke is emlékeztetett a múlt héten, hogy az amerikai munkaerőpiac „hihetetlenül feszes”,
a bérek régóta nem nőttek olyan gyorsan, mint most, és nagymértékű elbocsátások nem is várhatók.
Nyilvánosságra hozták a folyó fizetési mérleget is, amelyből kiderült, hogy a hiány 217,9 milliárd dollárra, a GDP 3,6 százalékára olvadt 2021 negyedik negyedévében az előző három hónapban mért 219,9 milliárd után. Ez nagyjából megegyezik a 218 milliárdos elemzői várakozásokkal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.