Bár eddig pusztító szárazság sújtott Kína délnyugati részén, visszavetve az energiatermelést és a gyárak teljesítményét, a napokban áradások miatt adtak ki riasztást. Az özönvízszerű esőzés vasárnap kezdődött, és az előrejelzések szerint akár keddig is eltarthat, ezért a kormány vasárnap délben sürgősségi rendelkezéseket hozott Szecsuanban és Csungkingben.
A hónap elején még országos aszályvészhelyzetet hirdetett a kormány.
Az elmúlt hetekben Dél-Kína számos részén 40 Celsius-fok feletti hőmérsékletet mutattak a hőmérők – 1961 óta nem mértek ilyen meleget –, az intenzív klímahasználat és a víztározók szintjének zuhanása miatt korlátozni kellett az energiahasználatot.
Drámai következményei lesznek a kínai szárazságnakReformra szorul az energiaszektor, hiszen a klímaváltozás miatt a későbbiekben egyre több áramkimaradás lehet. |
A délnyugati Szecsuan tartomány Kína teljes vízerőmű-termelésének mintegy 30 százalékát adja,
a saját energiaszükségletének pedig mintegy 80 százalékát fedezik vízenergiával.
Csungking csaknem három hétig szenvedett a csapadékhiánytól, ezért korlátozták az áramhasználatot főleg az ipari és kereskedelmi szektorban. Az aszály mellett a Jangce folyó medencéjében uralkodó szélsőséges hőség is veszélyeztette a termést számos városban és településen. Felperzselt, kiszáradt tavakról és folyókról készült képek jelentek meg a közösségi médiában, a tartománynak pedig még az erdőtüzekkel is meg kellett birkóznia.
Most ugyanezen a területeken pusztítanak a felhőszakadások, s újabb súlyos áramkimaradásokkal kell szembenézniük a helyi gyáraknak.
Az előrejelzések szerint a hétfői és keddi özönvízszerű esőzés a szecsuani medence keleti és délnyugati részét, valamint Csungking nyugati és északi részét érinti.
Idén kevesebb profitot termelnek a kínai cégekBevételük ugyanakkor nőtt az idén az első hét hónapban éves összevetésben. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.