A Telegram Messenger online üzenetküldő szolgáltatás részesedése jócskán megnőtt az orosz piacon, megelőzve a WhatsAppot és a Facebook Messengert is – írta a Russia Today.
2022 elején a Telegram részesedése a mobilforgalomban 2,5 százalékot tett ki. Most a Telegram részesedése 8,5 százalék, és úgy tűnik, hogy a szolgáltatás térnyerése még nem állt meg
– mondta Makszut Sadajev, az orosz Digitális Fejlesztési, Kommunikációs és Médiaügyi Minisztérium vezetője.
A Telegram megelőzte a WhatsAppot és a Facebook Messengert, és a legnépszerűbb azonnali üzenetküldő alkalmazássá vált Oroszországban, valamint Fehéroroszországban, Örményországban, Azerbajdzsánban, Kazahsztánban, Kirgizisztánban, Moldovában és Ukrajnában is.
A szoftver azonban nem csak az orosz piacon hódít; tavaly a világon a legtöbbször letöltött alkalmazások közé került.
A piaci szakértők a tendenciát azzal hozzák összefüggésbe, hogy a Facebook anyavállalatának, a Metának a tulajdonában lévő WhatsApp adatvédelmi politikája erősen megváltozott, ami arra késztette a felhasználók millióit, hogy váltsanak, és olyan alkalmazásokat keressenek, amelyek jobban garantálják a személyes adataik megőrzését.
A Telegram ennek az egyik legnagyobb haszonélvezőjévé vált, mivel 2022-ben több mint 700 millió aktív havi felhasználóval hatalmas felhasználói táborra tett szert. Piaci erejéhez az is hozzájárulhat, hogy egy bizonyos szinten hazai szoftverről van szó:
A vállalat alapítóját és tulajdonosát, Pavel Durovot Oroszország Mark Zuckerbergjének nevezték, és 11,5 milliárd dolláros nettó vagyonával a Forbes 2022-es milliárdos listájára is felkerült.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.