BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

A repülés drága mulatság lett, de még drágább a repülőtéri vásárlás

Az ételek és italok a repülőtereken köztudottan méregdrágák, és mélyen a zsebünkbe kell nyúlni, ha vásárolni szeretnénk.

A légi közlekedés összekapcsol országokat, kultúrákat és embereket. Generálja a turizmust, az idegenforgalom elengedhetetlen része, és a legtöbben szeretnek is utazni. Azonban a repülőterek soha nem az alacsony áraikról voltak híresek. A terminálban üzletek és vendéglátóhelyek, valamint szolgáltatások egész sora várja az utasokat, akik gyakran töltik az idejüket vásárlással, pihenéssel a következő járat indulásáig. 

Fotó: Móricz Sabján Simon / Világgazdaság

 

Az ételek és italok a repülőtereken köztudottan méregdrágák, és mélyen a zsebünkbe kell nyúlni, ha vásárolni szeretnénk. Emiatt sokan próbálják kihúzni egy kávéval, vagy egy üveg vízzel a következő járatig. 

A rutinos utazók azt javasolják, hogy vigyünk magunkkal kulacsot, amit bármikor megtölthetünk vízzel, és így talán nem kell felidegesíteni magunkat a hajmeresztő reptéri árak miatt. A világ szinte valamennyi repülőterén hasonló a helyzet, amelyen csak a vámmentes duty free üzletek enyhítenek, ahol akár a repülőtéren kívüli áraknál is jóval olcsóbban vásárolhatunk.

Bangkok,,Thailand,-,November,28,2016:,Duty,Free,Shop,In
A bangkoki reptér vámmentes üzlete.
Fotó: Shutterstock

A világ legnagyobb repülőterein is, mint például az Egyesült Államokban, a hatóságok megpróbálták kordában tartani az árakat, de ennek ellenére jellemzően lassan visszakúsztak. A vállalatok általában az árakat a reptéri bérleti díjakhoz igazítják. Ezen felül a személyzet kifizetését, az árucikkek kiszállítását, raktározását, tárolását is az árakba kalkulálják, amelyek mind hozzájárulnak a vállalati és szolgáltatói költségekhez.

A világ legforgalmasabb repülőterein, mint a New York-i La Guardia, vagy a JFK, például 10 százalékkal, a nyugati parton lévő reptereken pedig akár 18 százalékkal is meghaladják az átlag „utcai” árakat. Túlkapásoktól sem mentesek olykor a reptéri boltosok, hiszen utasok beszámolói szerint, néhány éve akár 27 dollárt (kb. 9 ezer forint) is elkértek egy doboz sörért néhány amerikai repülőtéren.

106790981
A New York-i La Guardia a világ egyik legforgalmasabb repülőtere.
Fotó: AFP

Ha a sör mellé még enni is szeretnénk, persze nem egy Waldorf-salátát, amiért nem ritkán 16 dollárt (5800 forint) is elkérnek, hanem mondjuk egy kis zacskó M&Ms cukorkát, amiért a bolti ár háromszorosát, akár 7 dollárt (2600 forint) is ott kell hagyni. De nem kell olyan messze utaznunk, hiszen az európai reptereken is hasonló árak várnak. Az amszterdami Schiphol repülőtéren már néhány évvel ezelőtt is 6 euró volt egy gépi kávé. Amennyiben ezekkel tisztában vagyunk, jobban fel tudunk készülni az utazásra. Ne hagyjuk, hogy kedvünket szegje egy túlárazott szendvics vagy kávé, hiszen utazni jó.



 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.