Az elektromos járművek elterjedésének egyik legnagyobb akadálya az Egyesült Államokban és persze máshol is a töltő-infrastruktúra hiánya. Az izraeli Electreon startup cég ezt a problémát úgy kívánja megoldani, hogy magát az utat villamosítja egy dinamikus töltésnek nevezett rendszerrel.
A tekercsszegmenseket az útburkolat alá ágyazzák. Ezek a tekercsek csatlakoznak az elektromos hálózathoz, és vezeték nélkül táplálják a töltést a jármű alá telepített vevőlemezeken keresztül. Az Electreon szoftvere úgy működteti a töltést, hogy közben figyeli az elektromos hálózat terheltségét, illetve azt, hogy mikor a legalacsonyabb az akkumulátor kihasználtsága.
Ez az innováció, a menet közbeni töltés úgy felgyorsíthatja az elektromos autók elterjedését, hogy a piac vélhetően gyorsan lecsap rá – írta hétfőn a Yahoo Finance.
A technológia első igazi tesztjét még ebben az évben megtartják az Egyesült Államokban. Az Electreon vállalat és Michigan állam ugyanis épít egy egy mérföldes útszakaszt Detroitban, amelyen az autósok kipróbálhatják a töltést útközben.
Nagyobb hatótávolsággal lehet majd haladni a találmányunknak köszönhetően
– emelte ki Stefan Tongur, az Electreon US üzletfejlesztési alelnöke.
„Nem lesz szükség hatalmas akkumulátorokra, ami csökkenti a költségeket, és megkönnyíti a hálózat működését. Az elektromos autók elfogadottságának legfőbb akadálya eddig a körülményes töltés volt” – tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.