„Ma is egy háború kellős közepén vagyunk. A Moszadnak ma is, akárcsak ötven évvel ezelőtt, el kell számoltatnia azokat a gyilkosokat, akik most október 7-én a Gázai övezetből megtámadták a dél-izraeli településeket, de a támadás kitervelőit és az irányító parancsnokokat is” – mondta David Barnea a Moszad egykori vezetőjének, Cvi Zamírnak a temetésén. Hozzátette:
Az október 7-i támadás minden résztvevője aláírta akkor a saját halálos ítéletét.
Barnea arra utalt, hogy miután arab terroristák egy csoportja az 1972-es müncheni olimpián meggyilkolt 11 izraeli sportolót, a Moszad utána tíz év alatt sorban egymás után likvidálta az elkövetőket. Az 1972-es támadás is növelte azt a feszültséget Izrael és az arab országok között, amelynek hatására aztán 1973-ban kitört a három hétig tartó jom kippuri háború.
A Hamász fegyveresei október 7-én meglepetésszerű támadást indítottak Izrael ellen, betörtek az ország déli részébe, több mint 1400 embert meggyilkoltak, további mintegy háromezret megsebesítettek, valamint mintegy 230 embert elraboltak, és túszként tartanak fogva. A gázai egészségügyi hatóságok szerint az izraeli válaszcsapásokban azóta már több mint 7300 ember halt meg a Gázai övezetben, a sebesültek száma pedig a 19 ezerhez közelít.
Négyből legalább három palesztin pozitívan ítéli meg Izrael október 7-i megtámadását – derült ki a palesztin Arab Világ a Kutatásért és Fejlesztésért kutatóintézet (Arab World for Research and Development, AWRAD) közvélemény-kutatásából. Szinte mindenki – 98 százalék – azt állította, hogy a támadás büszkébbé tette palesztin mivoltára. Ugyanennyien fejezték ki, hogy „sohasem felejtik el és bocsátják meg” a zsidó állam most folyó katonai műveleteit a Hamász ellen. Háromnegyedük pedig abban bízik, hogy a háború palesztin győzelemmel ér véget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.