II. Erzsébet brit királynő nem tett sokat azért, hogy gyarapítsa a királyi család műgyűjteményét: fél évszázados uralkodása alatt mindössze húsz festményt vásárolt a kollekcióba - derül ki a The Art Newspaper összesítéséből. A képek közül kettő ábrázolja az uralkodót (James Gunn 1953-as és Lucian Freud 2001-es alkotása), míg a királyi család többi tagja egyáltalán nem adott megbízást a gyűjtemény számára készítendő műre. Két udvari főméltóság, Lord Airlie és Sir Robert Fellowes portréi mellett így 16 történelmi arc- és csoportkép teszi ki a szerény gyarapodást. Ezek alkotói között olyan híres festők találhatók, mint Godfrey Kneller, William Hogarth, Johann Zoffany vagy William Dobson. A húsz képből nyolcat árverésen, hatot pedig kereskedőktől vásárolt meg a királynő, a fennmaradók megbízásra készültek vagy öröklés útján kerültek a kollekcióba. A műkincspiaci szaklap szerint a húsz festmény összértéke nem haladhatja meg a néhány százezer fontot.
Ez a gyarapodás eltörpül az évszázadok alatt kialakult királyi gyűjtemény mintegy 7000 darabos állománya mellett, ám hozzá kell tenni, hogy Viktória királynő óta egyetlen brit uralkodó sem vásárolt nagyobb számú festményt a családi kollekcióba. A képet árnyalja az is, hogy a műgyűjtés egyéb területein - dísztárgyak, bútorok, fegyverek és páncélok, miniatűrök, rajzok, könyvek, fotók - igen aktív volt II. Erzsébet: grafikai alkotásokból például nem kevesebb, mint 2000 darabot vásárolt. A brit királyi család tagjai a királynőtől Fülöp hercegen át Károly hercegig egyébként a közös kollekció mellett jelentős magángyűjteményeket is felépítettek, és ezek sok tekintetben túlszárnyalják az öröklődő családi anyagot. A nemrég elhunyt anyakirályné műkincseinek nagy része sem a közös gyűjteménybe, hanem a királynő magánkollekciójába kerül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.