Az év eleje óta valamivel több mint 19 százalékkal gyarapodott a hazai befektetési alapokban lévő vagyon nagysága, s így röpke négy hónap alatt sikerülhet teljesíteni a Bamosz év eleji várakozását, miszerint az idén 20 százalékkal bővülhet az alapok nettó eszközértéke. Januárban 76, februárban 56, azt követően pedig 48 milliárd forint áramlott az alapokba, amelynek köszönhetően a hét közepén már 1110 milliárd forint fölötti összeget tudhattak magukénak az alapkezelők.
Az élen változatlanul a kötvényalapok állnak, közel 730 milliárdos vagyonukkal, jóllehet részarányuk árnyalatnyit mérséklődött az elmúlt időszakban, hiszen a tavaly év végi 68,2 százalékkal szemben már csak 65,6 százalékot hasítanak ki a tortából. Az év eleje óta közel 93 milliárd forint áramlott ezen konstrukcióba, jóllehet ez százalékban kifejezve mindössze 14,6 százalékos bővülést takar. A második helyen álló pénzpiaci alapok közel 30 százalékos vagyongyarapodást könyvelhettek el 2002 vége óta, ami mintegy 70 milliárd forintos növekedést jelent. Ennek köszönhetően arányuk már 23,2 százalékra nőtt a befektetési alapok között az év eleji 20,3-ről. A pénzpiacihoz hasonló arányban nőtt a részvényalapok vagyona is, bár esetükben - az alacsony bázis miatt - ez mindössze 10 milliárd forintot jelentett. A nettó eszközérték növekedése vélhetően zömmel a részvénypiac elmúlt időszakbeli teljesítményére vezethető vissza, hiszen február végén az alapokban lévő vagyon még az év eleji szint körül mozgott.
A legnagyobb népszerűséget továbbra is az ingatlanalapok könyvelhetik el, a héten 32 milliárd forint felé közelített a nyílt végű alapok összesített nettó eszközértéke, szemben az év eleji 18,4 milliárddal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.