Kétnapos árveréssel indítja e héten a 2003-as szezont a Nagyházi Galéria. A 94. árverés 316 tételes festmény- (összkikiáltási érték: 44,738 millió forint), valamint 336 darabos műtárgykínálata (14,261 millió forint) a Balaton utcai aukciósház tavaszi nagyárverésének főpróbája lesz. Háromnapos, a műkereskedelem gyakorlatilag minden műfa-jára kiterjedő aukcióját ugyanis csak májusban rendezi meg a Nagyházi Galéria.
Az április 15-16-án sorra kerülő 94. árverés első napján 19. és 20. századi festményeket aukcionál a Nagyházi. A festészeti anyag összességében a kamaraárverések kategóriájába sorolható, közepes színvonalú, ám található köztük néhány kiemelkedő alkotás is. Iványi-Grünwald Béla négy festménye mellett (két tájkép, egy csendélet és egy kislányportré) kitüntetett figyelmet érdemel két Vörös Géza- és egy Berény Róbert-festmény, valamint Mattioni Eszter és Aba-Novák Vilmos egy-egy nagyméretű népi életképe is. Többször felbukkan Istókovits Kálmán neve is, ami elsősorban azért lehet izgalmas a gyűjtők számára, mert a jellegzetes formavilágú, római iskolás mester alkotásaival csak ritkán találkozhattak az elmúlt években.
A Nagyházi változatos műtárgykínálatában most az afrikai és a néprajzi tárgyaknak jutott a fő szerep. A mintegy félszáz afrikai szobor és maszk mellett népi bútorok, használati tárgyak és főként kerámiák, üvegek kerülnek nagy számban kalapács alá. Utóbbiak közül mindenképpen érdemes kiemelni az ónmázas fajanszedényeket, melyek között egy 1831-es felvidéki céhkorsó és egy 18. századi halicsi tál ígérkezik a legizgalmasabbnak. A népi bútorok kedvelői most elsősorban kisméretű darabok közül válogathatnak. A tékák közül egy 18. századi erdélyi darab, valamint egy mívesebb, barokk formajegyeket viselő faliszekrényke tűnik a legérdekesebbnek, míg a ritka népi falitükrök között egy makói, 19. századi faragott, festett diófa tükör lehet a favorit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.