Az Arte árveréseinek immár második alkalommal helyet adó Mű-Terem Galéria egyik tulajdonosa maga is nagy tisztelője és kedvelője a grafika műfajának. Kérdésünkre Virág Judit kifejtette: messzemenően egyetért a hazai szakértők azon véleményével, miszerint Magyarországon a grafika egyelőre az alulértékelt műfajok közé tartozik.
Az Arte Galéria 14. aukciójának eredményeivel kapcsolatosan kiemelte, az aukció árait tekintve csupán Gross Bettelheim Jolán alkotásai közelítették meg a nemzetközi színvonalat. Ez szerinte nagyrészt annak volt köszönhető, hogy az árverésen szereplő Gross Bettelheim-grafikákért egy külföldi gyűjtő is harcba szállt.
A galériavezető jó ötletnek tartja az Arte azon kezdeményezését, hogy általános anyag helyett kisebb hagyatékok aukcionálására, illetve azok több egységben történő árverezésére tesz kísérletet. Ezzel a fogással ugyanis az együtt szerepeltetett művek egymás jelentőségének és művészi értékeinek erősítésére is képesek. Különösen olyan alkotók esetében lehet sikeres ez a technika, akik ma még javarészt ismeretlenek a hazai nagyközönség számára. A művészettörténész szerint az anyagból idesorolhatók többek között a Fränkel-Almár György és Galamb Grossova Erzsébet, vagy éppen Gyapai Kovács Béla grafikáit tartalmazó blokkok, ahol az egységbe fogott 5-10 grafikai munka meglehetősen átfogó képet mutatott az adott alkotó életművéről, műveinek színvonaláról.
Az árverés pozitívumaként könyvelte el Virág Judit azt a tényt is, hogy a jelen levő gyűjtők között növekvő számban vannak a visszatérő vendégek. Ez a jelenség egyértelműen utal arra, hogy a grafika műfajának egyre több komoly érdeklődője, értője akad hazánkban, és ez sokban elősegítheti a grafikák megbecsülésének, műkereskedelmi felértékelődésének folyamatát is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.