A devizabetétek állománya ugyan folyamatosan mérséklődik, ám volumenük még mindig egy hajszállal meghaladja a 600 milliárd forintot - legalábbis a legutóbbi MNB-összesítés szerint. Az elmúlt időszak legsikeresebb befektetései közé korántsem sorolhatók a devizabetétek, hiszen a lekötött betétek kamata 0-1,5 százalék között mozog. Az euró alapú befektetési alapok éppen ezért azoknak jelenthetnek alternatívát, akik devizamegtakarításaikat lekötés nélkül, ugyanakkor versenyképes hozam mellett kívánják befektetni, s egyúttal részesedni szeretnének a külföldi kötvénybefektetések hozamából. Ám mielőtt bármelyik konstrukció mellett is teszi le a voksát az érdeklődő, nem árt eldöntenie, hogy pár hónapra, netán évekre kívánja befektetni megtakarítását. Az OTP Euró Kötvény és Dollár Kötvény Alapnál minimum 3-6 hónapos lekötést javasol az alapkezelő, míg a CA Eurobond Kötvény Alapnál - a portfólió 2-3 éves hátralévő átlagos futamidejéből fakadóan - minimum 2 éveset. A nemzetközi piacon tavaly tapasztalt keljfeljancsit - az év eleji kisebb hozamemelkedést nyáron esés követte - ezen alapok is megérezték. Így például az OTP Euró Kötvény 2,7, az OTP Dollár Kötvény 1,6 százalék körüli éves teljesítményt produkált 2003-ban, míg ha a 2002. január eleji indulás óta nézzük, úgy az évesített hozam 3,64, illetve 2,5 százalék. A tavaly nyáron útjára indult CA Eurobond Kötvény számára kedvezőtlennek bizonyult az időzítés, hiszen éppen akkor kapcsolódott be a vérkeringésbe, amikor az árfolyamok a csúcsokon jártak. Így júniusi indulása óta nulla körüli hozamot produkált, ám egy szeptemberi bekapcsolódásnál már betéti kamat feletti teljesítményt is realizálhatott az ügyfél.
A K&H Alapkezelő K&H Euró Fix befektetési jegyeinek jegyzése január 28-án indul, zárt végű mivoltából fakadóan azokat célozza meg, akik két évre hajlandóak lekötni eurómegtakarításaikat. Vonzerővel bírhat az alapkezelő által garantált hozam, amelyre a K&H Bank garanciát vállal.
Ennek mértékét a jegyzés előtt véglegesítik, ám két évre várhatóan 8,16 százalék körüli kamatra van kilátás, ami éves szinten 4 százalékot jelentene. A kamattal növelt összeget euróban fizeti ki futamidő végén az alapkezelő, ám a forint számottevő gyengülése esetén (ami 290 forint körüli eurós árfolyamot
jelentene) a hazai fizetőeszközt választja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.