BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Paul Bril volt Bécs sztárja

A tételek nagyjából fele kelt el a Dorotheum áprilisi aukciós hetének fénypontját jelentő régi mesterek árverésen. A 3,249 millió eurós összleütési érték nem nevezhető rossznak, ugyanakkor több magasra becsült alkotás - köztük a legtöbbre tartott kép, Abraham Govaerts 17. század eleji allegorikus táblája - is visszamaradt. Persze kellemes meglepetésekben sem volt hiány. Paul Bril mitológiai alakokkal teli tájképe a várt összeg mintegy ötszöröséért, 264 ezer euróért kelt el, és ezzel az aukció legdrágább tételének bizonyult. Andrea De Lione árkádiai tája a becsértéket megtízszerezve, 84 ezer euróért cse-rélt gazdát, és idősebb Jan Brueghel (170 ezer euró), valamint a Rembrandt-iskola (168 ezer euró) egy-egy képéért ugyancsak ádáz küzdelem folyt.

A bécsi aukciósház az előttünk álló héten a 19-20. századi bútorok és dísztárgyak gyűjtői számára kínál csemegéket. A szerdai dizájnárverésen olyan klasszikusokra lehet licitálni, mint az osztrák modernizmus nagy alakja, Adolf Loos által tervezett asztal (becsült érték: 28-35 ezer euró), vagy a Thonet-gyár korai, 2-es számot viselő széke (1852/56; 2500- 3500 euró). Breuer Marcell 1938-ban tervezett íróasztaláért 5-6 ezer, Le Corbusier térelválasztó eleméért 10-12 ezer eurót várnak a szakemberek. Napjaink formatervezői közül egyebek mellett Zaha Hadid vagy Gaetano Pesce munkáira licitálhatunk a Dorotheumnál.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.