A nemzetközi műkincspiac fellegváraiban ritkán, Magyarországon pedig soha nem szerveznek kifejezetten szobrászati aukciókat, és idehaza a csak szobrászati alkotásokkal kereskedő galériák is hiányoznak. Szobrászati aukciók hiányában hazánkban a több műfajt tömörítő képzőművészeti árveréseken festmények, grafikák, alkalomadtán bútorok és iparművészeti alkotások között bukkannak fel szobrok.
A képzőművészeti árverések anyagának nem számottevő részét, legfeljebb nyolc-tizenkét százalékát képezik a plasztikák. Az elmúlt év karácsonyi árverésein viszonylag nagy volt a kínálat: a Belvedere Szalon 357 tárgyat kínált megvételre, amelyből huszonkilenc alkotás volt szobor, míg a Nagyházi Galériában több mint félszáz műalkotás között hetvenegy szobrászati alkotás várta, hogy vevőre találjon.
Az aukciókon megvételre kínált plasztikák mind régiség, anyag és műfaj, mind kvalitás és ár tekintetében nagyon változatos képet mutatnak. Olyan, modern világunkban különlegességnek számító csemegékre is akadhatunk, mint például az időszámítás kezdete körüli időkben faragott római márvány női fej (Nagyházi Galéria, 112. árverés, 13. tétel). Az ókori szobrok aukciókon való felbukkanása igencsak ritka, a középkort azonban már több alkotás képviseli. Korunkat egyre inkább megközelítő századokból egyre több alkotás maradt fenn épségben és került be a műkereskedelembe. A második évezred elejéről származó művekkel még elvétve találkozhatunk, de már nem ritka a 15-16. századból származó németalföldi, német, francia szobrok megjelenése. Az aukcióra bocsátott szobrok legnagyobb része a 17-19. században készült, és természetesen nagy számban vannak jelen huszadik századi alkotások is. A régebbi korokból származó szobrok anyaga változatos: találunk közöttük márvány-, kő-, elefántcsont, faműveket, s szinte kivétel nélkül elmondható róluk, hogy egyházi megrendelésre készültek. Ez meghatározza ezen szobrok tematikáját: többségük szenteket, a keresztre feszített Krisztust vagy bibliai jelenetet ábrázolnak. Az újabb kori alkotások szinte kivétel nélkül világi tematikájú bronzszobrok: aktok, portrébüsztök.
A képző- és az iparművészet határán helyezkedik el több huszadik századi alkotás: Zsolnay-reliefek, fajanszszobrok, de akár azok a használati tárgyak - lámpák, edények, órák - is, amelyeket kisplasztikai alkotás díszít.
A műfaji és kvalitásbeli változatosságnak megfelelően a szobrok ára is nagyon széles spektrumon helyezkedik el. Az aukcióra bocsátott plasztikák között már százezer forint körül kínált alkotást is találhatunk; az alsó árkategória félmillió forintig terjed, de nem ritkák az egy-másfél millió forintért kalapács alá vitt szobrok sem. Igazán kimagasló áron, 5-8 millió forintért viszonylag kevés művet kínálnak. Ezek többsége vagy nagyon régi, ritka darab (például 15. századi németalföldi mészkő Keresztelő Szt. János, 5,5/5 millió forint, Nagyházi Galéria), vagy ismert, nagy nevű művész alkotása (Auguste Rodin: Suzon című bronzbüsztje 1875-ből, 4,6/5,4 millió forint, Nagyházi Galéria).
A szobrok nagy része a kikiáltási áron vagy annak közelében talál vevőre. Ritka a komolyabb licitnövekedés, bár az alacsony és a közepes árkategóriában van rá példa (19. század második feléből származó, allegorikus jelenetet ábrázoló bronzszobor Barbier jelzéssel, 180/400 ezer forint, Nagyházi Galéria).
Az eladásra kínált művek legnagyobb része külföldi alkotás, bár a 19. század végi, 20. századi anyagban már viszonylag számottevő a magyar művek aránya is. A középkori anyagban hazai mű felbukkanása rendkívül ritka.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.