BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sikeres volt a bécsi vásár

Április 21. és 24. között 19 ország 92 galériája több mint 1500 művész munkáját mutatta be az első alkalommal megrendezett bécsi nemzetközi kortárs képzőművészeti vásáron. A ViennAfair Kunstmesse Wien 05 koncepciójának középpontjában a kelet-közép-európai művészet nagyarányú reprezentálása állt, így térségünket 17 galéria képviselte. Hazánkból végül az Acb, a Deák Erika, a Knoll és a Vintage Galéria vett részt a valamennyiük számára igen sikeresnek mondható vásáron.

Egy jól szervezett, szakmailag színvonalas vásárt, építészetileg egy izgalmas épületet, belső elrendezésében igazán kellemesen kialakított vásárcsarnokot kínált a ViennAfair a megközelítőleg 10 500 látogatónak, akik a vásár négy napján vitafórumok, előadások és kiállítások széles kínálatából is válogathattak. A szervezők a kiállítások rendezésével is a kelet-közép-európai művészeket kívánták népszerűsíteni, így például Nedko Solakov és Katarzyna Kozyra munkáit a vásár teljes időtartama alatt látni lehetett az előcsarnokban.

A vitafórumokon is régiónk került a középpontba. Ezeken az előadásokon leginkább olyan kérdésekre keresték a választ a résztvevők, mint például hogyan lehet(ne) kialakítani egy intenzívebb művészeti, műkereskedelmi életet a nyugat- és a kelet-közép-európai kortárs galériák között, vagy milyen módon gyűjtenek ma a múzeumok és privát gyűjtemények kortárs műveket Kelet-Közép-Európában és Nyugaton.

A rengeteg kiváló kísérőrendezvény mellett egy vásár elsődleges célja mégis a galériák által képviselt művészek munkáinak eladása, szélesebb körben való megismertetése, személyes kapcsolatok kialakítása. Ezek a célok Bécsben maximálisan megvalósultak. Fő erénye volt a vásárnak, hogy alkalmat adott a bemutatkozásra számos olyan kelet-közép-európai kortárs galériának, amelyek most először jutottak el nyugati vásárra, illetve nagy hangsúlyt kapott a fiatal művészgeneráció (a magyarok közül Csáki László, Csörgő Attila vagy Kupcsik Adrián) bemutatása.

A magyar galériák eredményes szereplését bizonyítja, hogy mindegyiküknek sikerült egy-egy művet eladnia a vásárra vitt munkákból, amely egy ilyen erős mezőnyben igen szép eredménynek számít. A Deák Erika Galéria többek között Bak Imrétől, Ghiczy Dénestől, Köves Évától és Révész László Lászlótól vitt műveket, a Vintage például Németh Hajnal, Szacsvay Pál vagy Eperjesi Ágnes fotóival állt az érdeklődők elé, míg az Acb és a Knoll saját magyar művészei mellett külföldiek munkáit is bemutatta.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.