Kedden a 72. ékszeraukción vehetünk részt, ahol összesen 327 tétel kerül kalapács alá 25 millió forintnál is magasabb kikiáltási áron. Ez alkalommal is férfi- és női ékszerek s ezüsttárgyak közül válogathatunk, s míg a cég előző aukciójából kimaradtak az érmék, most ismét találunk pár darab római ezüstdenárt Caracallától és Julia Domnától, melyek mindegyike 8 ezer forintról indul. Az ékszerkínálatban most inkább a középkategóriás darabok dominálnak, de találunk jó pár luxuskategóriájú ékszert is. Ezek közé tartozik a 216-os számmal startoló Cartier női karóra, amely 900 ezer, vagy a 210-es számú Piaget női karóra, amely 600 ezer forintról indul. Igen széles a gyöngysorok kínálata is. Ezen témán belül licitálhatunk a 256-os számú, 92 centiméter hosszú gyöngysorra 600 ezer, a 196-os számú 33 tahiti gyöngyöt tartalmazó darabra 400 ezer forinttól, de ha kevésbé látványos ékszerrel is beérjük, akkor 44 ezer forinttól versenybe szállhatunk egy gyöngysor- és karkötőszettért. A vállalkozó kedvű urak most egy igazán egyedi karikagyűrűvel lephetik meg szívük választottját: a 122-es számú fehérarany gyűrű 130 ezer forintról indul, és 19 briliánst tartalmaz.
A második napon a festményeké a terep. Az eladásra kínált 258 alkotás összesen 76,5 millió forintról indul, és igen széles határok között mozog mind kvalitásait, mind árait tekintve. Főleg magyar kismesterek munkáit és külföldi, kevésbé ismert mesterek tájképeit, portréit találjuk a kínálatban, de ahogy az első napon, úgy itt is akadnak kivételek. Ilyen Benczúr Gyula Ló című tanulmánya, amelyet az utolsó pillanatban válogattak be a ház szakemberei, és ötmillió forintról indul, vagy a legmagasabb kikiáltási árral bíró Patkó Károly-festmény (Etetés, 8,5 millió forint). Ugyanitt kell megemlíteni Márffy Ödön Sivatagi alkonyat című pasztelljét, amely 2,5 millió forintról indul, és külön érdekessége, hogy a művésztől eddig inkább olajfestmények szerepeltek a hazai árveréseken. Szintén ritkaság Székely Bertalan II. Lajos holttestének feltalálása című vázlata, amely ötmillió forintról indul. S végül, de nem utolsósorban ki kell emelni a változatos grafikai kínálatot, melyben például helyet kapott Kondor Béla monotípia Önarcképe is, 500 ezer forintos kikiáltási árral.
A cég tavaszi szezonzáró aukcióján egy hónapon belül immár másodszor visz kalapács alá ékszereket és festményeket. A május 3-5. között rendezett aukció első napján 75 százalékos sikert könyvelhettek el, ami azt jelentette, hogy a 270 ékszerből 203 gazdára talált, a 27 milliós kikiáltási árat viszont csak szűk 16 millió forintos leütési eredmény követte. Ezen a napon 1,35 millió forintért kelt el a legdrágább tétel, a 178-as számmal indított briliánsgyűrű, a 200 ezer forintról indított Csillagkeresztrendért pedig 480 ezer forintig tartott a licit. Az utolsó napon árverezett műtárgyak esetében a 370 tételből 276 cserélt gazdát, viszont a bő 32 millió forintos leütési végeredmény meghaladta a kikiáltási árat, amely 29 millió forint volt. A nap legmagasabb leütési árát Kisfaludy Stróbl Zsigmond Gyík című szobra tudhatta a magáénak 4,2 millió forinttal, amely önmagában is szép eredmény, emellett komoly harc árán szerezte meg az új tulajdonos, hiszen a kikiáltási ár 1,6 millió forint volt. Jól szerepelt a dohányos gyűjtemény is, szinte minden darab gazdát cserélt; a legnagyobb érdeklődés a 633-as számmal indított tajtékpipát övezte, amely 55 ezer forintos kikiáltási ár után végül 150 ezernél állt meg. Legalacsonyabb, 66 százalékos sikerrel a második napon tartott festmény-, szőnyeg- és bútorárverés zárult. Ekkor a 225 tételből 149 kelt el, ennek megfelelően a leütési összérték (31 millió forint) némileg elmaradt a kikiáltási ártól, mely közel 33 millió forint volt. Viszont gazdát cserélt a két nagy reménység, Berény Róbert Család és Telepy Károly Hegyek között című festménye. Mindkettő 1,5 millió forintról indult, de míg Berény alkotására csak egy ajánlat érkezett, addig Telepy képe végül 1,9 millióért kelt el. Emellett ismét nagy volt az érdeklődés a szőnyegek iránt. Nemcsak a 350 ezer forintról indított és ennyiért leütött, Kaukázusi "Felhős-Kazak" szőnyeg kelt el, de például a 467-es számmal indított Engszi (Hasli) szőnyeg is, amely a 40 ezer forintos start után 130 ezer forintnál érte el a finist.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.