A tavaszi szezon egyik záróeseménye a Nagyházi Galériában tartott kortárs művészeti árverés volt. Az Egészséges Nemzedékért Szeretetszolgálat által kezdeményezett jótékonysági rendezvényt annak ellenére komoly érdeklődés kísérte, hogy már júniusban, tehát a nyári szabadságolási időszak elején került rá sor. A bevételt az alapítvány gyermekotthonok és óvodák támogatására, valamint rászoruló gyerekek orvosi kezelésére fordítja.
A kissé döcögős indulás után a licitálás megélénkült, végül a részt vevő 54 kortárs képzőművész - akik ingyenesen bocsátották az alapítvány rendelkezésére az utóbbi években készült műveiket - 19 darab alkotása kelt el. A grafikák közül Aknay János Őrangyal I. című nyomata ötvenezer, Böröcz András Levelezőlapok Waldseeből című grafikai sorozatának egyik lapja negyvenezer forintos, Csurka Eszter Címnélküli című akvarellje 38 ezres, Orosz István Könyvtár című rézkarca 30 ezres kikiáltási árról indulva talált új tulajdonosra (sajnos a leütési árak közléséhez a szeretetszolgálat nem járult hozzá). Galambos Bálint Átjárók című akrilfestménye húszezer forintos kikiáltási áron indult. Haász István 1996-os Objekt című műve ötvenezerről, Mata Atilla Arc I. című akrilképe harmincezerről, Tánc I. című vegyes technikájú lapja húszezerről, Mengyán András Kölcsönhatások című akrilképe hetvenezer forintról kezdett. A fiatal alkotók művei közül Romvári Márton Körsor című olajképe szerepelt jól: 120 ezer forint felett zárt.
Az árverés meglepő fordulata volt, hogy a hazai aukciós gyakorlatban szokatlan módon a szobrászati alkotások keltek el a legnagyobb arányban. Balás Eszter Pár című bronzszobra nyolcvanezer, Erős Apolka Kilátás című betonreliefje 120 ezer, Gellér B. István Planétás doboz című kerámiakompozíciója százezer forintos, Haraszty István Bolyongó című krómacél elektromos szobra és Formák című olajképe nyolcvanezres, Kalmár László Ülő férfi I. és Földön ülő című bronzszobra hetven-, illetve kilencvenezres árról indultak és keltek el. Kiemelkedő tétel volt Kiss László László Egyensúly című diófa alkotása, amely 160 ezer forintos és Mata Atilla Fekvő nő című festett bronzkompozíciója, amely 120 ezres liciten kezdett és kelt el.
A művészek, a vásárló magánszemélyek és cégek, valamint a szervezők elégedettek az eredményekkel. Úgy tűnik, a kortárs művek árverezése jó megoldás az adománygyűjtésre, hiszen így az adakozó is érezheti, hogy nemcsak elvárják jótékonyságát, hanem egy műalkotással is megtisztelik cselekedetét. A sikeres kezdet után a szeretetszolgálat további aukciókat tervez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.