A tavaszinál valamivel alacsonyabb tételszámú (196) és összkikiáltási árú (mintegy 54,5 millió forint) anyaggal rukkol elő csütörtökön az Abigail. A festészeti anyag azonban egy hajszálnyival sem marad el az akkoritól: a különbség azzal magyarázható, hogy ezúttal nem szerepel a kínálatban az a kortárs ékszeranyag, amely májusban jelentősen megemelte a kollekció becsült értékét. Egy másik hagyományához azonban hű maradt a Váci utcai cég, hiszen most is licitálhatunk néhány régi külföldi rajzra. A legrégebbi darab egy 17. század végi, vegyes technikájú flamand tájrészlet (kikiáltási ára 110 ezer forint). A klasszicizmus és a romantika korát idézi Felice Giani Krisztus sírbatétele (220 ezer forint) című lapja és Detlef Hartwig Zander két akvarellel színezett, zoológiai tárgyú rajza (induló áruk 170 ezer forint).
A festészeti anyag sztárjai között Kassák Lajos 1959-ben festett absztrakt olajkompozícióját (4,2 millió forint), Bene Géza Ülő nő című 1930-as temperaképét (3,4 millió forint), Rippl-Rónai József pasztell aktképét (2,4 millió forint) említhetjük, és persze a kollekció legmagasabbról - 5,5 millióról - induló darabját: Egry József korai, 1910-es Kikötői munkások című alkotását. Az erőteljes kontúrokkal megvalósított, monumentális hatású kompozíció Egry korai korszakának jellegzetes témavilágából merít; művészi megoldása és társadalomkritikai mondanivalója egyaránt jelentős alkotássá teszi a vegyes technikával kartonra készült képet.
A közepes és alacsonyabb árkategóriában szintén jeles magyar művészek neveivel találkozunk. Licitálhatunk például Vajda Júlia hetvenes években készült, védett Képrajzára (550 ezer forint), Bálint Endre 1957-es fotómontázsára (95 ezer forint), Ország Lili Kövek (Írások a falon) című táblaképére (1,1 millió forint), Paizs Goebel Jenő csendéletére (650 ezer forint) vagy Jándi Dávid Esti forgatag című képére (110 ezer forint). Perlrott-Csaba Vilmostól mindjárt két újszövetségi tematikájú alkotásra is szert tehetünk: a Pieta című litográfiára (80 ezer forint) és az aukción közvetlenül utána következő Madonna gyermekkel című vászonra (1,2 millió forint). A 19. századi magyar rajzok közül két Munkácsy-vázlat (egyenként 240 ezer forint) emelkedik ki. A francia posztimpresszionizmus egyik legnagyobb képviselőjének, Henri de Toulouse-Lautrecnek a Moulin Rouge-t ábrázoló, színes litográfiájának egy eredeti példánya 360 ezerről várja majd az ajánlatokat az új árverési helyszínén, a Művészetek Palotájában.
A fotóművészetet Robert Marcel két fekete-fehér c-printje (egyenként 140 ezer forint), a szobrászatot többek között Kerényi Jenő, Vilt Tibor, Péri László, Mata Attila, illetve a gödöllői művésztelep számos műfajban alkotó vezető mestere, Nagy Sándor kisplasztikái képviselik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.