A megszokott, elsősorban huszadik századi és túlnyomó részben magyar grafikai anyag mellett számos illusztrált könyv, illetve művészekhez kapcsolódó fotó és kézirat is kalapács alá kerül az Arte Galéria 21. árverésén. A galéria vezetője, Marsó Diana szeptember utolsó napján, azaz pénteken várja a gyűjtőket a Reáltanoda utcai Eötvös József Gimnáziumban. Ezt megelőzően az Arte Ferenczy utcai irodájában tekinthető meg az anyag. A szokatlan helyszín magyarázata, hogy az eddigi Arte-kiállításoknak otthont adó Mű-Terem Galériában most a magyar magángyűjtemények kincseit bemutató kiállítássorozat második része látható.
A 243 tétel összkikiáltási ára meghaladja a 3,7 millió forintot. A legmagasabb, 95 ezer forintos árról két tétel indul: Scheiber Hugó vegyes technikájú Férfiportréja, illetve Rippl-Rónai József Emlékezéseinek első, 1911-es kiadása eredeti litográfiákkal és tíz cinkográfiával. Majdnem ugyanennyiről, 90 ezer forintról indul a küzdelem Vaszary János Éberség című ceruzarajzáért is, ám a tételek többségének induló ára a néhány tíz ezer forintos sávban mozog. A művészeket - Bálint Endrét, Czóbel Bélát, Szalay Lajost és másokat - ábrázoló fotók 9-15 ezer forintról várják a liciteket, az illusztrált, képzőművészeti és egyéb témájú könyvekért, katalógusokért pedig már 2-3 ezer forinttól versenybe lehet szállni. Ebben a kategóriában is akad azonban néhány ritkább, és ennek megfelelően drágább darab: az említett Rippl-Rónai-kötet mellett ilyen például Révész Béla kétkötetes novellagyűjteménye (60 ezer forint), amelyet 1909-ben adott ki a Singer és Wolfner, és amelynek becsét a gerincén festett, félpergamen kötés is emeli. A gazdára váró kéziratok között megtalálhatók például Munkácsy Mihály tollal írott kiállítási feljegyzései (20 ezer forint).
A rajzanyagból feltétlenül említést érdemel Lakner László Tavaszi kert című tempera-akvarell munkája (22 ezer forint), Sassy Attila 15-18 ezerről induló, különböző technikájú, szecessziós formavilágú lapjai, Jeges Ernő könyvborítóterve (Szép Ernő: Emlék, Pallas, 1917; 15 ezer forint) és Aba Novák Vilmos Fekvő akt című tusrajza (60 ezer forint). A sokszorosított anyagban egyebek mellett Bálint Endre 40-50 ezer forintról induló monotípiáival, Egry József litografált ex libriseivel (28 ezer forint), Rudnay Gyula rézkarcaival (12-13 ezer forint), Mattis Teutsch János Lányalak című linómetszetével (28 ezer forint) és Szalay Lajos különböző technikájú nyomataival találkozhatunk. A huszadik század második felének magyar illusztrátorai közül egyebek mellett Reich Károly és Rékassy Csaba lapjaira licitálhatunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.