Minden befektetett lej átlagosan négy lej bevételt hoz a romániai antikváriumok tulajdonosai számára, nem véletlen hát, hogy több mint 150 antikvárium harcol a biztos jövedelmet jelentő piacon. Az üzlet virágzik, az árak pedig átszámítva kevesebb mint száz forinttól több millióig terjedhetnek.
A legkeresettebbek a nem túl magas áron kínált krimik és a szerelmes ponyvaregények, de sokan keresnek ezoterikus kiadványokat, úgynevezett "varázskönyveket" is. Ezeket 16-100 forint körüli áron szerzik be az antikváriumok, és eladáskor mintegy 60-200 forintot kérnek értük.
A valódi könyv- és papírrégiségek piacán igen magas az érdeklődés a régi részvények, telekkönyvi kivonatok vagy bankjegyek iránt is. Néhány jellemző ár a közelmúltból: a kínai császárság által kibocsátott első vasúti részvény 70 ezer forintért, Temesvár 1714-ben készült térképe 30 ezer forintért. Ugyancsak keresettek és drágán kelnek el a Korán és a Tóra kiadásai; egy 1705-ös kiadású Tóráért például 170 ezer forintot is elkérnek. Az emlékkönyvek, zsoltároskönyvek és régi enciklopédiák általában 20-100 ezer forint között vásárolhatók meg.
Speciális értékbecslésre általában az 50 évnél régebbi könyvek esetén kerül sor, ilyenkor a kereslet, a ritkaság, az esetleges dedikáció és a könyv állapota az áralakító tényező.
A vásárlók közt megtaláljuk a diákokat, akik főként tankönyveket és szótárakat vásárolnak, a többség azonban középkorú értelmiségi. Az értékesebb könyveket Romániában is részben befektetésként vásárolják, de üzletemberek, ügyvédek irodáik díszítésére is keresnek régi értékpapírokat, és nem ritka, hogy valamely cég jogelődje egyedinek számító értékpapírjait vásárolja fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.