Az utóbbi időben – tették hozzá - növekedtek ugyan a Diákhitel Központ forrásszerzési költségeit befolyásoló piaci kamatok, de az intézmény forrásbevonási stratégiájának köszönhetően ez nem növelte akkora mértékben a kölcsön forrásköltségét, hogy szükségessé váljon a kamat mértékének emelése.
A tíz százalék alatti kamat megmaradása mellett kedvezően változtak az egyéb feltételek is: ezek közül a legfontosabb, hogy a következő tanévtől a hallgatók havonta 10 ezer forinttal több diákhitelt vehetnek fel. Ezentúl a költségtérítéses diákok maximum havi 50 ezer, az államilag finanszírozott képzésben tanulók maximum havi 40 ezer forintot igényelhetnek. Emellett továbbra is választhatják a havi 30, 25, 21 és 15 ezer forintos kölcsönösszegeket.
Szeptembertől további fontos újdonság is várja a költségtérítéses hallgatókat azokban a felsőoktatási intézményekben, amelyek megállapodtak erről a Diákhitel Központtal: az itt tanuló diákok a költségtérítésük közvetlen befizetése nélkül, azonnal be tudnak majd iratkozni, ha „engedményezik”, hogy diákhitelüket közvetlenül tanintézményük számlájára utalja át a Diákhitel Központ.
A Diákhitelt mindig csak az adott szemeszterre beiratkozott hallgató kaphat. Korábban a felsőfokú intézmények többsége csak akkor fogadta el a költségtérítéses hallgatók beiratkozását, ha előzetesen befizették a számukra előírt összeget. Ilyen feltételekkel megoldhatatlan volt a költségtérítés közvetlen finanszírozása a Diákhitelből. Sokaknak e miatt áthidaló, egyéb hitelt kellett felvenniük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.