Egy felmérés szerint mindennapjainkban a nők töltik be a családi pénzügyminiszter szerepét. A gyengébb nem a hétköznapi kiadásokról meghozott döntésekben 93 százalék erejéig képviselteti magát. Az viszont nem varrható csak az ő nyakukba, hogy a kormányzati megszorító intézkedésekre eladósodottságunk további fokozása volt a válasz.
A magyar lakosságra nem igazán ijesztettek rá az elmúlt másfél év kormányzati kiigazításai: az emberek nem estek kétségbe, hogy képtelenek lesznek majd kigazdálkodni a hiteltörlesztéseiket. A fogyasztás visszafogása helyett a kieső jövedelmeket sokan éppen hogy hitelekkel pótolták. Így aztán az emberekben kirajzolódó pesszimista jövőkép a hitelfelvételi kedvet összességében kevésbé vetette vissza, mint a megtakarítások lendületét. Pogátsa Zoltán szociológus ennek kapcsán egy sajátos kettősségre mutat rá: míg a magyar társadalomban alapvető közgazdasági ismeretek hiányoznak, az emberek rendkívül materialista és túlélés-orientált szemléletűek.
Európai összehasonlításban is kiviláglik, hogy az anyagi értékek, a rövid távon megszerezhető javak teszik elégedetté a magyarokat, és kevésbé izgatnak bennünket a hosszabb távú célok, mint például a karrier vagy az önmegvalósítás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.