Népszabadság keddi számában közli a magyar származású "pénzügyi guruval" Washingtonban, a hétvégén készült interjúját, amelyben Soros kijelentette: nemcsak ingatlanpiaci válságról van szó, hanem "szuperbuborékról", és egy téves feltevésről: arról, hogy a piac kiigazítja majd a saját túlzásait, nincsen szükség beavatkozásra. Ez a piaci fundamentalizmus, amely a reagani-thatcheri idők óta a meghatározó hitvallás volt, most megbukott - állítja Soros.
A krízis szerinte újfajta gondolkodást, paradigmaváltást igényel - ez endogén válság, amelyet a pénzügyi rendszer önmaga hozott létre. Ő abból indul ki: a piacok alapszerkezetében torzulások keletkeznek, amelyek visszahatnak az alapszerkezetre. Ez a "reflexivitás" bizonytalanságot szül: a piaci szereplők és a szabályozók nem az ismereteik alapján lépnek, cselekedeteik torzítottan érvényesülnek. Így jönnek létre a piaci buborékok, amelyek egyszer csak kipukkadnak, mert tarthatatlanná válik a trend és a tényleges valóság ellentéte.
A válság Magyarországi fejleményeit értékelve úgy fogalmazott: "a pánikhatás szerencsétlen következményeinek lehettünk tanúi". Ezzel kapcsolatban megjegyezte: Örömmel látta a 200 milliárd dolláros japán javaslatot egy "biztonsági háló" létrehozására, amely a pénzügyi világ perifériáján lévő országokat segítheti a centrum által okozott bajban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.