A BUX index árfolyama annak ellenére van a leggyengébben teljesítők között, hogy a hét második felében zárva tartott a pesti börze– amikor világszerte 10 százalékot is meghaladta a mutatók zuhanása. Az elmúlt héten a Dow Jones ipari átlag 5,4 százalékot esett, az S&P 500 6,8 százalékot.
Ezt a hetet zuhanásban zárták a vezető európai mutatók is: a frankfurti DAX Index 10 százalékkal, a párizsi CAC-40 4,1 százalékkal, míg a londoni FTSE-100 4,4 százalékkal zárt alacsonyabban. Szűkebb régiónk is meredek két hetet tud maga mögött, október 8-a óta a prágai PX Index, a varsói WIG-20 és a BUX együttesen 28 százalékot estek, míg a bécsi ATX 18 százalékos csökkenést tud maga mögött. Jellemző, hogy a csökkenés tetemes részét ennek a hétnek az utolsó napjaiban szenvedték el a feltörekvő piacok is, Varsó például csak pénteken 6,7 százalékot zuhant.
Az idén 30 ezermilliárd dollár tőkét vontak ki a befektetők a részvénypiacokról, ebből csak az elmúlt hónapban 10 ezermilliárdnyi pénz tűnt el. Európában a recessziós félelem hatására, a bankszektorról más iparágakra is átterjedt a pánikszerű tőke kimenekítés. Elemzői várakozások szerint az európai vállalatok idén jelentős eredmény csökkenésről számolnak be: szeptember óta 19 százalékot esett a jövedelem a Stoxx 600 cégei között, az idei éves átlagot mínusz 4 százalékra várják. Az index ezen a héten 7,2 százalékkal csökkent 198,82 pontra, ami 2003 óta a legalacsonyabb értéke. A feltörekvő piacokat követő MSCI 8,3 százalékot esett a héten: Brazília, India és Oroszország húzta le leginkább a mutatót. Utóbbi az idei év legrosszabban teljesítő piaca, a moszkvai Micex ebben az évben eddig 73 százalékot esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.