A csoport nemrég 5,2 milliárd euróra fogta vissza profitcélját az eredetileg hirdetett 7 milliárdról. A legújabb csökkentést főleg azzal indokolták, hogy a rossz piaci helyzetre tekintettel visszafogják az ingatlanaik értékesítésére korábban meghirdetett programot. Ennek hatását nem részletezték, de korábbi sajtóhírek szerint az eladások egymilliárd eurós bevételt hozhattak volna. Azt is közölték, hogy a nemrég jóváhagyott, 3 milliárd eurós tőkeemeléssel sikerült a tervnek megfelelő 6,7 százalékra emelni a tőkemegfelelési mutatót.
A csoport közvetlen kitettsége igen csekély a nem elsőrendű amerikai jelzálogkölcsönökre alapozott, származékos értékpapírok kockázatának - ilyen okból tavaly mindössze 164 millió eurót kellett leírni -, de idén ez az összeg növekedett, tartalékolással együtt 2,526 milliárd euróra az első kilenc hónapban. Ehhez járult a "nem elsőrendű válság" okozta általános tőkepiaci turbulencia, a napi finanszírozás - gyakorlatilag a bankközi piaci ügyletek - megdrágulása, a tőkepiaci lejtmenet - gyengítve a sajátszámlás tevékenységet és a kezelt alapok hozamát - és az általános gazdasági környezet rosszabbodása.
Az első háromnegyed évben a csoport adózott eredménye 3,424 milliárd euró volt, 35,8 százalékkal kevesebb a tavaly első kilenchavi 5,334 milliárdnál. Ezen belül a harmadik negyedév eredménye 551 millió euró volt, 54,2 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi 1,204 milliárdnál. Tavaly az UniCredit Group 7,346 milliárd eurós adózott eredményt ért el. Ez ugyan csak 1,7 százalékkal több a 2006-os 7,222 milliárdnál, azonban egyszeri tételek - a felvásárlások és részesedés-eladások, valamint a német és az olasz adóváltozások hatása - nélkül 10,4 százalékkal nőtt a profit. Az euróövezet legnagyobb piaci tőkeértékű, Európa második számú bankja tavaly lett az olasz UniCredit Group azzal, hogy 2007. májusban megszerezte a szintén olasz Capitalia bankot, 21,83 milliárd eurós ügyletben. A Capitalia Olaszországban üzletméretre a harmadik számú bank volt. Az UniCredit előzőleg a nagyságra negyedik európai bankcsoport volt. Az UniCredit-Capitalia együttesnél csak a brit HSBC maradt értékesebb Európában.
Az UniCredit szédületes növekedése két éve kezdődött, amikor felvásárolta a német HVB csoportot. Annak Bank Austria Creditanstalt vezette közép- és kelet-európai ágazatával együtt a legnagyobbá vált ebben a térségben, és a negyedik helyre került Európában. A legnagyobb olasz banknak, az UniCredito Italianának igen jót tett a német HVB - a második számú német kereskedelmi bank - 2006-os bekebelezése annak kelet-európai felelősével, a Bank Austria Creditanstalttal (BA-CA) együtt. A BA-CA tulajdona tavaly közvetlenül az UniCredithez került a HVB-től, ugyanakkor a BA-CA-hoz helyezték át az UniCredit Group összes bankrészesedését Közép- és Kelet-Európában, a lengyel piac kivételével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.