Hazánkban különösen azokat sújtotta nagymértékben a krízis, akik tavaly kerültek be a növekedési portfóliókba. Míg ugyanis a jóformán 100 százalékban csak állampapírt tartalmazó klasszikus portfóliók 2008-ban is nyereségesek maradtak, a magas részvényhányaddal rendelkező növekedésiek komoly veszteséget realizáltak.
A Generalinál például a klasszikus portfólión 7 százalékos hozam, a növekedésin pedig 17,22 százalékos deficit volt, de más kasszáknál a veszteség akár 30 százalékos is lehetett. A pontos adatokra néhány hétig még várni kell, a tavalyi eredményeket február 15-ig, a hozamrátákat pedig február 28-ig kell nyilvánosságra hozniuk a nyugdíjpénztáraknak, az egyéni számlakivonatok pedig még később, június végén kerülnek a postaládákba.
A kasszák addig is szeretnék felkészíteni a tagokat arra, hogy rossz eredményekkel kell szembenézniük majd, ennek érdekében a Stabilitás Pénztárszövetség féléves sajtókampányt szervez. „Fontos, hogy az ügyfelek tisztában legyen a pénztárak helyzetével és az újdonságokkal” – mondta Juhász Istvánné, a Stabilitás Pénztárszövetség főtitkára.
Újdonságból pedig az idén több is volt.
A magánnyugdíjpénztáraknak be kellett vezetniük a választható portfóliós rendszert, az egységalapú elszámolást, emellett az idén először már a tízéves átlagos hozamrátát és az úgynevezett vagyonnövekedési mutatót is közzé kell tenniük – ez utóbbi az egyéni számlák átlagos hozamát mutatja meg. E két adatot a jövőben a reklámjaikban is fel kell tüntetniük a kasszáknak, vagyis nem lehet pusztán egyetlen, a versenytársakénál jobban sikerült esztendő eredményével ügyfeleket toborozniuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.