BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Miért távoznak a Merrill befektetői?

A néhai legnagyobb new yorki befektetési háznál, a Merrill Lynchnél a tavalyi negyedik negyedévben háromszorosára emelkedett az eszközeiből történő tőkekivonása a megelőző negyedévhez képest.

A Merrill kliensek 10 milliárd dollár értékben vitték el a pénzüket az időközben eladásra kerül banktól. (a harmadik negyedévben 3 milliárdos volt a tőkemínusz). Egyre nehezedik a nyomás az új tulajdonos, a Bank of America vezérigazgatóján, Kenneth Lewis-on hogy szabaduljon meg a Merrilltől, amelyet tavaly szeptember közepén (a Lehman Brothers csődöt követően) vásárolt meg.

Azóta a BoA árfolyama 86 százalékot zuhant, és a bank folyamatosan az amerikai kormány segítségére van utalva. A múlt héten kapott 20 milliárd dolláros tőkeinjekciót, hogy véghez tudja hajtani a Merrill-tranzakciót, valamint 118 milliárd dolláros eszköz garanciát is adott a washingtoni kormányzat. Elemzők szerint a Merrill nagy értéke a befektetési tanácsadói részlegénél volt és van, de mivel onnan távoznak nagyszámban a munkatársak, ezért a kliensek sem tartják szívesen ott a pénzüket. A Merrill korábbi vezérigazgatója, John Thain vezeti a vagyonkezelési részleggé avanzsált bankot.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.