Röviddel 18 óra előtt az euró 296,49 forintra drágult a csütörtök késő esti 292,10 forintról (+1,50 százalék). Az euró 297,48 és 291,55 forint között mozgott eddig péntek folyamán. Az euró idén eddig 12,50 százalékkal drágult a forinthoz képest. Ugyanekkor a dollár 227,50 forintra emelkedett az előző napi 221,05 forintról (+2,92 százalék). A dollár 228,26 és 222,41 forint között ingadozott. A dollár idén eddig 20,82 százalékkal erősödött a forinthoz viszonyítva. Az euró 0,41 százalékkal 26,839 cseh koronára emelkedett, és 0,52 százalékkal 4,3000 zlotyra erősödött.
Délelőtt még az előző napihoz hasonló szinten alakult az árfolyam, negyed tízkor 291,77 forinton jegyezték az eurót, ám később lassú, fokozatos, de folyamatos gyengülési irányzat bontakozott ki. A piacon jelentős túlsúlyba kerültek az euró-vételi ajánlatok, eladók csak mutatóba akadtak. A gyengülő trend pénteken magyar sajátosság maradt, mivel a régiós devizák közül a lengyel zloty és a cseh korona is viszonylag szűk sávban mozgott.
A piaci szereplők ugyanakkor semmi olyan különleges okot nem tudtak megnevezni, amivel a forint alulteljesítését magyarázni lehetne. Elemzők szerint egyébként a zloty - amelynek az árfolyama a legnagyobb mértékben gyengült a térségben a tavaly nyári csúcs óta - újra erősödni fog. Ez pedig kedvezőtlen hatással lesz más devizákra is a régióban, így a forintra, mivel a zloty erősödésére játszó befektetők más térségbeli devizák esetében eladnak majd. A Commerzbank szerint rövid távon a forint árfolyamát elsősorban a nemzetközi trend alakítja, közép és hosszabb távon pedig az, hogy Bajnai Gordon miniszterelnök mennyire lesz képes véghezvinni tervezett intézkedéseit. "Magyarország még nincs kint a vízből" a Commerzbank szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.