Mégpedig azért, mivel a mérlegekben rejtőzködő eszközökre további lefelé hajtó erő fog nehezedni, újabb súlyos veszteségleírásokat eredményezve, és akkor újabb százmilliárdokra lehet szükség, hogy rendbe tegyék a bankok tőkeszerkezetét. Szóval lesz még itt sírás, mert mostanság csak a kozmetikázás segítette a pénzügyi szektor eredményeit, de jóval súlyosabb probléma az, hogy csak egy nagyon szők réteg láthatja azt, hogy valójában mi is lapul a bankok eszközei között.
Nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy a kényszerértékesítések sem álltak le, sőt most tovább fokozódhat a nyomás, hisz a növekvő munkanélküliség még nagyobb terhet ró a családokra, akik eddig még a tartalékokból ki tudták nyögni a törlesztő részleteket, de lassan elfogyhat a szufla. Csak példaképpen, Kaliforniában, márciusban éves szinten 6,4 százalékról 11,2 százalékra nőtt a munkanélküliségi ráta, és ezzel párhuzamosan közel háromszorosára emelkedett az ingatlan kényszerértékesítések száma.
Krugman szerint már enyhe növekedés jellemezheti az USA-t az év második felében. A Nobel-díjas közgazdász azon sem lepődne meg, ha az év második felében az USA és talán az EU gazdasága is a stagnálás vagy egy enyhe növekedés jeleit mutatnák, karöltve a világkereskedelem stabilizálódásával és az ipari termelés megindulásával.
Ugyanakkor továbbra is jelentős veszélyforrást jelent az, hogy az 1990-es évek Japánjához hasonlóan a recesszió elhúzódik, és most nem lesz arra lehetőség, hogy az export húzza ki a gazdaságot a gödörből, hisz mindenhol csökken a fogyasztás, globális válsággal állunk szemben. Megoldást csak a nagyvállalatok beruházásainak újbóli felpörgése, új technológiai innovációk, illetve a klímaváltozás elleni harc erősödése jelenthetne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.