A beolvadásról június 29-én egy rendkívüli közgyűlésen dönthetnek az Telekom részvényesei. Amennyiben valaki nem kíván tulajdonosa maradni a Telekomnak a beolvadás után, azoknak a társaság sajáttőke-értéken, vagyis 344 forinton vásárolja vissza részvényeit.
A cég véleménye szerint nincs racionális indok egy ilyen ajánlat elfogadására, azonban ha valaki mégis szabadulni szeretne Telekom részvényeitől, azt a tőzsdei kereskedésben jóval magasabb árfolyamon teheti meg. Szintén a Telekomhoz kapcsolódó hír, hogy a társaság megvásárolja az International System House (ISH) nevű társaságot, amely kórházi informatikai projektekben érdekelt. Az ISH prognosztizált EBITDA-értéke 1 milliárd forint az idei évre, amely elenyésző összeg a Telekom csoport egész évre várt, 280 milliárd forint körüli tisztított EBITDA-jához képest - így a hatás is semleges lehet.
Ami a nemzetközi pénzpiacokat illeti, tegnap volt minek örülni, hisz Kínában a vártnál jobb makromutatót tettek közzé, ami nagyrészt az óriási gazdaságélénkítő csomagoknak is köszönhető, de ettől még Kína nem fogja megmenteni a világot, hisz számos más mutató csökkenést jelez.
Nem is beszélve arról, hogy a bankrendszer fölött is egyre fokozódik a nyomás a rosszul teljesítő hitelek miatt, nem is beszélve arról, hogy az ingatlanárak csökkenése komoly terhet róhat még a pénzintézeti mérlegekre. Emellett Geithner kínai látogatásai is arról igyekszik meggyőzni a kommunista ország vezetőit, hogy amerikai befektetéseik stabilak, az USA elhivatott az erős dollár politika mellett (csak kár, hogy ezt nem látni!), és látni a bizalmat a felek között. Ne feledjük, Amerika elemi érdeke az, hogy Kínát maga mellett tudja, hisz nélküle eltűnhet államadósságának legnagyobb finanszírozója, ami súlyos következményekkel járhat.
Futószalagon jönnek a tőkeemelések. A JP Morgan 5 milliárd dolláros tőkeemelést jelentett be tegnap, mely törzsrészvények eladása útján valósulna meg, és egyes források szerint az ügyelet akár már a mai napon is végbemehet. Az újabb pénz a kormányzat által kiutalt 25 milliárd dolláros TARP segély visszafizetését hivatott megkönnyíteni, amit minden bank nagyon sürgősen szeretne visszafizetni, ezáltal is bizonyítva, hogy milyen jó a tőkeellátottságuk.
Az USA második legnagyobb pénzintézetének ugyanakkor nem is lenne szüksége újabb tőkére a stressz tesztek szerint, de hát jó a piaci hangulat, száguldanak az árfolyamok, és ilyenkor könnyebb a piacról bevonni forrást. De az American Express és a SunTrust Bank is bejelentett egy kis tőkeemelési csomagot, igaz szerényebb méretben, az előbbinél 500 millió, míg utóbbinál kb. 2 milliárd dollár a mostani keret.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.