Mint mondta, ez becslése szerint havi 60-70 millió forintot jelentene a krízisalapba, amelyből sok család érdemi segítséget kaphatna, és lehetővé tenné a krízisalap minél további működtetését, ugyanakkor nem jelentene a bankok jelentős forráskiesést.
Kijelentette: "felháborító és cinikus" a hozzáállás, ahogy szerdán a Bankszövetség elnöke, Felcsúti Péter a krízisalap-kezdeményezést nevetségesnek és populárisnak nevezte. Ha valamikor, akkor ma Magyarországon nagy szükség van a szolidaritásra - hangsúlyozta. Mint mondta, Hajdú-Bihar megyében, ahol él, azt látja, hogy az ott élők részben a bankok felelőtlen magatartásából adódóan kerültek nehéz helyzetbe, mivel mertek bátran hitelt, kölcsönt felvenni. Elismerte, hogy nem könnyű a bankok világában sem kezelni a válságot, ugyanakkor emlékeztetett rá, hogy a kormány és a társadalom szolidárisak voltak a bankokkal, amikor azok nehéz helyzetbe kerültek és az állam konszolidálta azokat - számol be a sonline.hu az MTI alapján.
A képviselő szerint a három fél - a kormány, az állampolgárok és a pénzintézetek - együttműködése ma is a "erkölcsi kötelezettség", bár - mint megjegyezte - lehet, hogy a pénz világában nem értelmezhető ez a kifejezés. Példát kellene mutatniuk a pénzintézeteknek, amelyek tranzakcióik, hitelezéseik során az állampolgároktól többek között kezelési költségként komoly bevételhez jutnak - fogalmazott. Hozzátette: nem tartja "ördögtől valónak", ha ebből a nyereségből a pénzintézetek a krízisalapba is adnának. Mint mondta, például egy 50 négyzetméteres belvárosi butik évi 700 ezer forintot fizet azért, mert vásárlói bankkártyával fizetnek. A bankok, takarékszövetkezetek, pénzintézetek vezetőit a képviselő levélben fogja megkeresni javaslatával. Levélben fordul a Bankszövetség elnökéhez, Felcsúti Péterhez is. Fontos érték adni és kezet nyújtani azoknak, akik önhibájukon kívül kerültek nehéz helyzetbe - szögezte le.
Kiss Péter társadalompolitikai miniszter szerdán jelentette be, hogy augusztus 1-jén indul a szociális kríziskezelő program, amely november 30-ig tart. A programban résztvevők egyszeri, 20-50 ezer forint közötti, különös méltánylást igénylő esetben 100 ezer forintos vissza nem térítendő támogatást kaphatnak, ha a családjukban az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a nettó minimálbér összegét; az idén ez havi 57.817 forint. Támogatást azok kaphatnak, akik családjában a jövedelem legalább 30 százalékkal csökkent, illetve ha a lakáshitel törlesztő részletének növekedése elérte a 30 százalékot - mondta el még Kiss Péter, hozzátéve: a program egyszeri segítséget kínál a krízishelyzetbe került aktív korúaknak, akik nem részesülnek önkormányzati támogatásban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.